„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sakartvelo regbio bazėse – lietuviškos saulės elektrinės

Sakartvelo Regbio Unijai priklausančiose Tbilisi ir Martkopi regbio bazėse Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet Technics“ įrengė 200 kW galios saulės elektrines. Elektrinėms įrengti iš viso skirta virš 330 tūkst. eurų, rašoma pranešime spaudai.
„Aeronamų“ stogas su „Solet“ saulės elementų jėgaine
„Aeronamų“ stogas su „Solet“ saulės elementų jėgaine / Bendrovės „Citus Construction“ nuotr.

Projektas įgyvendintas Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Aplinko projektų valdymo agentūra (APVA). Taip pat trečdalį bendros sumos skyrė elektrinę pastačiusi bendrovė „Solet Technics“ su partneriais.

„Iš viso įrengėme dvi saulės elektrinės po 100 kW kiekvienoje bazėje – Tbilisi ir Martkopi. Saulės elektrinės Sakartvelo Regbio Unijai (SRU) užtikrins tvarų energijos tiekimą rungtynių ir treniruočių metu, kartu tai sumažins mokesčius bei, tikimės, išaugins potencialą organizuoti didesnio masto rungtynes, kurios pritrauktų daugiau lėšų unijos veiklai užtikrinti“, – pasakoja „Solet Technics“ vadovas Andrius Karazinas.

Anot jo, prieš tai Regbio unija naudojo elektrą iš bendro tinklo. Bendras metinis elektros energijos suvartojimas siekė 270 000 kWh. Naujai sumontuotos saulės elektrinės preliminariai pagamins 228 251 kWh, tai reiškia daugiau nei 80 proc. sumažės elektros energijos vartojimas iš tinklo. Tai svariai sumažins elektros energijos kaštus.

Tiesa, priduria A.Karazinas, elektrinių įrengimo darbai užtruko kiek ilgiau nei buvo planuota. „Elektrinių montavimo darbus pradėjome pernai balandį, kai tik pasirašėme sutartį su APVA. Tiesa, darbai užtruko beveik 18 mėnesių dėl Covid-19. Tuo metu Regbio unijos finansinė situacija suprastėjo, kadangi viskas buvo uždaryta, nebevyko regbio rungtynių, tad jie niekaip negalėjo skirti projektui tiek lėšų, kiek buvo numatę. Turėjome operatyviai ieškoti sprendimų ir nusprendėme patys kartu su partneriais prisidėti didesniu įnašu projektui įgyvendinti, nei buvome nusimatę anksčiau. Galiausiai darbus baigėme sėkmingai“, – komentuoja pašnekovas.

A.Karazinas priduria, kad jų bendrovės bendradarbiavimas su Sakartvelu prasidėjo prieš kelerius metus įrengus 11,6 kW elektrinę pabėgėlių bendruomenėse, o per kelis metus projektų kiekis išaugo iki septynių ir tai dar ne pabaiga. Anot A.Karazino, šiuo metu jau vyksta saulės elektrinių įrengimo darbai Gardabani savivaldybėje ir Sakasheti ir Skra pabėgėlių bendruomenėms.

Nuo veiklos pradžios „Solet Technics“ įrengė virš 10 MW galios elektrinių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Gruzijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Italijoje, Armėnijoje, Moldovoje bei Nigerijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs