JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad faktinis gavybos mažinimas gali būti didesnis nei pranešamas 9,7 mln. barelių per parą kiekis, kadangi didžiausios naftos gamintojos svarsto galimybę susitarti dėl naftos gavybos mažinimo 20 mln. barelių per parą.
„Žmonės kalba apie 10 mln., bet mes manome, kad skaičius, kuriuo gavyba bus sumažinta, bus artimas 20 mln. barelių per parą“, – spaudos konferencijoje teigė D.Trumpas.
Aljansas OPEC+, vadovaujamas Rijado ir Maskvos, sekmadienį susitarė per ateinančius du mėnesius sumažinti paros gavybą 9,7 mln. barelių, kad sulaikytų kainų nuosmukį, kurį sukėlė dėl koronaviruso paskelbtas karantinas ir kainų karas, kilęs tarp Saudo Arabijos ir Rusijos.
Saudo Arabijos žiniasklaida antradienį citavo energetikos ministrą princą Abdulazizą bin Salmaną, teigusį, kad į OPEC+ neįeinančios naftos gamintojos iš Didžiojo dvidešimtuko (G20) įsipareigojo sumažinti gavybą 3,7 mln. barelių per parą.
Jis taip pat paskaičiavo, kad gegužės ir birželio mėnesiais šalių strateginių naftos atsargų, skirtų naudoti kritinėse situacijose, pirkimai sieks 200 mln. barelių, o bendras poveikis padidės iki 19,5 mln. barelių per parą.
Princas Abdulazizas bin Salmanas teigė, jog prireikus Saudo Arabija galėtų sumažinti savo 8,5 mln. barelių per parą kvotą.
Pagal sudarytą sandorį Saudo Arabija ir Rusija sutiko sumažinta gavybą po 2,5 mln. barelių per parą, palyginti su 2018 metais spalį fiksuota 11 mln. barelių per parą gavyba.
Visgi „Energy Intelligence“ pacitavo ministrą, kuris teigė, kad Rijadas iš tikrųjų sumažins savo dabartinę rekordinę 12,3 mln. barelių per parą gavybą, paskatintą kainų karo, 3,8 mln. barelių per parą.
Pasak jo, kitos Persijos įlankos valstybės taip pat mažins pastaruoju metu padidėjusį produkcijos kiekį.
„Taigi realiai OPEC+ nuo gegužės 1 dienos pasieks 12,5 mln. barelių per parą gavybos mažinimą“, – pažymėjo ministras.
Koronaviruso plitimas smarkiai paveikė naftos paklausą, o ekspertai apskaičiavo, kad trečdalis pasaulinės paklausos, kuri iki pandemijos siekė 100 mln. barelių per parą, smuks negrįžtamai.
„Privalome stebėti, kas vyksta su paklausa ir poreikiu ir tai, kaip viskas vystysis“, – kalbėjo ministras.