Saudo Arabijos energetikos ministras: naftos gavyba iki 2030-ųjų gali sumenkti 30 proc.

Pasaulinė naftos gavyba dėl sumažėjusių investicijų į iškastinį kurą iki šio dešimtmečio pabaigos gali sumenkti 30 proc., prognozuoja Saudo Arabija.
Nafta
Nafta / 123RF.com nuotr.

„Artėjame prie fazės, kuri gali tapti pavojinga, jei energetikai bus išleidžiama nepakankamai“, – pareiškė šalies energetikos ministras princas Abdulazizas bin Salmanas, kurį pacitavo „Bloomberg“.

Anot jo, tai gali baigtis „energetikos krize“.

Ministras pažymėjo, kad iki 2030 metų paros naftos gavyba gali būti sumažėjusi 30 mln. barelių.

A. bin Salmanas paragino energetikos įmones ir investuotojus nekreipti dėmesio į „baisius pranešimus“ apie naftą ir dujas.

Anksčiau panašų įspėjimą paskelbė šalies finansų ministras Mohammedas al-Jadaanas (Mohamedas Džadanas) .

Ministrų nuomonė prieštarauja daugumos aplinkosaugos aktyvistų nuomonei, manančių, kad būtina imtis veiksmų siekiant sulėtinti globalinio atšilimo tempą.

Tarptautinė energetikos agentūra (IEA) paragino nutraukti naujas investicijas į iškastinį kurą, kad iki 2050 metų būtų pasiektas nulinis emisijų išmetimo lygis.

Saudo Arabija, didžiausia pasaulyje naftos eksportuotoja, yra tarp šalių, kurios ir toliau investuoja milijardus dolerių į „juodojo aukso“ gavybos didinimą.

Šalis siekia padidinti pajėgumus iki 13 mln. barelių per parą nuo 12 mln. barelių per parą – šį lygį planuojama pasiekti iki 2027 metų.

Tarptautinio energetikos forumo „International Energy Forum“ duomenimis, pasaulinės išlaidos projektams naftos ir dujų sektoriuje sumažėjo 30 proc. iki 309 mlrd. JAV dolerių 2020 metais, o šįmet atsigavo nedaug.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis