Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seime – elektros ir dujų kainų augimo stabdymo plano svarstymas

Seimas antradienį svarstys Vyriausybės planą, kaip amortizuoti nuo kitų metų smarkiai didėjančias dujų, elektros ir šilumos kainas gyventojams.
Elektros kaina
Elektros kaina / 123RF.com nuotr.

Penkių įstatymų pakeitimai leistų energijos kainas nuo sausio padidinti mažiau negu jos kiltų nieko nedarant.

Dujų kainų augimą vartotojams siūloma išdėstyti iki penkerių metų.

Šilumos gamintojams siūloma leisti didesnę dalį gamtinių dujų įsigyti ne per biržą, o tiesiogiai iš dujų tiekėjo. Šiuo metu per biržą jie privalo įsigyti ne mažiau kaip 50 proc. dujų metinio poreikio.

Seimo Ekonomikos komitetas pirmadienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvai, kad savo iniciatyva arba Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) prašymu dujų tiekimo įmonės, aptarnaujančios daugiau nei 100 tūkst. vartotojų, pateiktų išsamią informaciją, kaip valdo kainų rizikas.

Preliminariai skaičiuojama, kad elektros kaina reguliuojamiems buitiniams vartotojams nuo sausio didės 21 proc., dujų kaina virykles turintiems žmonėms kils iki 20 proc. (nepriėmus pataisų ji didėtų 51 proc.), dujomis šildantiems namus – iki 30 proc. (83 proc.).

Šildymo kainų augimą, be kita ko, bus bandoma stabdyti griežtinant daugiabučių administratorių priežiūrą – kaip sako energetikos ministras Dainius Kreivys, tvarkingi šilumos mazgai leistų sutaupyti 10 proc. šilumos.

Elektros kainų augimą taip pat sumažinti siekiama pusmečiui atidedant terminą pasirinkti nepriklausomą tiekėją, dėl kurio dar neapsisprendė apie 500 tūkst. vartotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?