„Man asmeniškai atrodo, kad atominis reaktorius Lietuvai reikalingas, bet vieni šio projekto mes neįgyvendinsime. Pavyzdžiui, 50 proc. visos elektros energijos Švedijoje sukuria atominės elektrinės. Švedai nekalba apie tai, kad reikia uždaryti reaktorius, nors jų yra net 12“, – interviu naujienų portalui kaunodiena.lt sakė parlamento pirmininkas.
Jo teigimu, galutinį sprendimą dėl atominės elektrinės statybos priims Seimas, atsižvelgdamas į ekspertų išvadas.
Seimas yra įpareigojęs Vyriausybę iki gegužės 15 dienos parengti ekspertų išvadas dėl Lietuvos energetinio saugumo ir jas pateikti parlamentui. Darbo grupė turi atsakyti į klausimus, kaip užtikrinti energetinį saugumą be atominės elektrinės ir kaip užtikrinti tą patį energetinį saugumą su atomine elektrine.
„Referendumas dėl atominės elektrinės įvykęs, bet jis buvo patariamasis. Vyriausybė gali atsižvelgti į tautos nuomonę, bet jei turi naujų faktų, gali priimti kitą sprendimą“, – tvirtino V.Gedvilas.
Lietuvos gyventojai neišsakė paramos Visagino atominės elektrins projektui per konsultacinį balsavimą referendume pernai spalį. Tuomet už naujos atominės elektrinės statybą balsavo 34,09 proc., prieš – 62,68 proc. rinkėjų. Aktyvumas buvo 52,58 procento.
Buvusi centro dešiniųjų Vyriausybė buvo parengusi projektą, pagal kurį Baltijos šalių energetikos įmonės ir Japonijos kompanija „Hitachi“ naują 1350 megavatų atominę elektrinę turėjo pastatyti iki 2020-2022 metų.