Kaip keitėsi dujų kainos ir kokią naudą iš SGD terminalo gavo kiekvienas šalies gyventojas, kviečiame peržiūrėti video siužete:
Mindaugas Jusius, naftos ir SGD terminalų operatorės „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius, pažymi, kad dujos lietuviams prieš ketverius metus atsiėjo ketvirtadaliu brangiau, nes iki SGD terminalo atidarymo 2014 m. gruodį Lietuva galėjo jų įsigyti tik iš vieno tiekėjo – Rusijos koncerno „Gazprom“ – ir už jas mokėjo brangiausiai Europoje. Pavyzdžiui, 2014 m. pirmąjį pusmetį vidutinė importo kaina Lietuvai buvo 29,84 Eur / MWh, kai tuo pačiu metu Didžiosios Britanijos NBP biržoje vidutinė jų kaina buvo 24,07 Eur / MWh.
Per ketverius metus dėl atpigusių dujų Lietuvos gyventojai iš viso sutaupė 103 mln. eurų. Tai reiškia, kad kiekvieno piliečio kišenėje liko po 37 eurus, o keturių asmenų šeimose – po 148 eurus.
Dujų kainos gyventojams nuo 2014 m. pabaigos, kai veiklą pradėjo SGD terminalas, iki šio momento sumažėjo ketvirtadaliu. 2017 m. duomenimis, dujos gyventojams Lietuvoje – vienos pigiausių Europoje, nors prieš atplaukiant „Independence“ Lietuva už dujas mokėjo brangiausiai Europoje.
„Terminalo kritikai neretai teigia, kad Lietuvoje dujos atpigo tik todėl, kad jų kaina krito visame pasaulyje. Tai netiesa. Jeigu kainos sumažėjimą būtų lėmusi tik pasaulinė tendencija, tai visur kaina turėjo mažėti panašiai. Bet taip nėra. Didžiosios Britanijos NBP biržoje dujų kaina, lyginant su buvusia prieš ketverius metus, sumažėjo 15 proc., o Lietuvoje ji smuko dvigubai stipriau – net 31 proc.“, – teigė M. Jusius.