Kampanijos grupės „Global Witness“ atliktos analizės duomenimis, 2022 m. bendrovė dalyvavo beveik aštuntadalyje Rusijos laivais gabenamų dujų eksporto.
Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio patarėjas Olegas Ustenka apkaltino „Shell“ priėmus „kruvinus pinigus“.
Bendrovė „Shell“ teigė, kad sandoriai buvo „ilgalaikių sutartinių įsipareigojimų“ rezultatas ir nepažeidžia įstatymų ar sankcijų.
Gegužės 9 d. iš Sabetos uosto Jamalo pusiasalyje Rusijos tolimoje šiaurėje išplaukė didžiulis tanklaivis, galintis gabenti daugiau kaip 160 000 kubinių metrų suslėgtų į skystą pavidalą dujų – suskystintų gamtinių dujų arba SGD.
Šį krovinį įsigijo bendrovė „Shell“, o vėliau jis iškeliavo į galutinę paskirties vietą – Honkongą.
Tai vienas iš aštuonių SGD krovinių, kuriuos „Shell“ šiais metais įsigijo iš Jamalo, remiantis „Global Witness“ išanalizuotais „Kpler“ duomenų bazės duomenimis.
„Global Witness“ skaičiavimais, praėjusiais metais „Shell“ sudarė 12 proc. Rusijos jūrų prekybos SGD ir tais metais buvo tarp penkių didžiausių Rusijos kilmės SGD prekybininkų.
2022 m. kovą, praėjus kelioms savaitėms po invazijos į Ukrainą, „Shell“ atsiprašė už tai, kad pirko rusiškos naftos krovinį, ir pareiškė ketinanti pasitraukti iš Rusijos naftos ir dujų prekybos.
Anksčiau „Shell“ Sachalino dujų projekto akcininkė, tačiau nuo praėjusių metų rugsėjo iš Rusijos valdžiai pranešė, kad iš „Sachalino-2“ projekto pasitraukia.
Tačiau ji vis dar laikosi sutarties su Rusijos SGD bendrove „Novatek“, pagal kurią iki 2030-ųjų ji privalo kasmet pirkti 900 tūkst. tonų iš Jamalo, praneša naujienų agentūra „Reuters“.