Lapkritis palankesnis nei pernai
Paskutinį rudens mėnesį šilumos kaina sieks 6,11 cento už kilovatvalandę (ct/kWh) be pridėtinio vertės mokesčio (PVM) arba 6,66 ct/kWh su PVM. Tai yra beveik 8 proc. mažiau nei pernai lapkritį, kai šilumos kaina siekė – 6,59 ct/kWh be PVM. Būtina atminti, kad šį šildymo sezoną šalyje nebegalioja nuo 2022-ųjų gyventojams taikyta 9 proc. PVM lengvata centralizuotam šildymui. Tačiau papildomi mokesčiai neturėtų ženkliai išauginti sąskaitų.
Mažesnę šilumos kainą lėmė tai, kad 40,73 proc. lapkritį reikalingos šilumos bus superkama iš aukcioną laimėjusios „Klaipėdos energijos“. Todėl šiemet vidutinė superkamos šilumos kaina bus 28,81 proc. mažesnė nei pernai lapkritį. Taip pat nuo rugpjūčio 12,5 proc. sumažinta pastovioji šilumos kainos dedamoji.
Svarbu paminėti, kad didžiąją dalį visos šilumos kainos sudaro kintamoji dalis – biokuro, dujų, elektros energijos, vandens ir kitų kintamų sąnaudų bei šilumos, superkamos iš Nepriklausomų šilumos gamintojų, sąnaudos. Likusią šilumos kainos dalį sudaro pastoviosios sąnaudos. Tai sąnaudos, kurias įmonė patiria nepriklausomai nuo pagaminto ir vartotojams patiekto šilumos kiekio.
Šildymas gali kainuoti pigiau
„Klaipėdos energija“ atkreipia vartotojų dėmesį, kad šildymo sąskaitų dydžiui daugiausia įtakos turi ne šilumos kaina, o pastato sandarumas – ar šiluma naudojama efektyviai, ar išeina pro nesandarius langus, duris, sienas, ar vidinė pastato šildymo sistema veikia efektyviai. Kuo pastatas sandaresnis, efektyviau naudojama šiluma, tuo sąskaitos mažesnės. Gyventojai moka už suvartotos šilumos kiekį.
Jei daugiabučių namų gyventojai pastebi, kad radiatoriai nešyla ar šyla netolygiai, jie turėtų kreiptis į savo namo administratorių ar bendrijos pirmininką. „Klaipėdos energija“ šilumą tiekia iki pastato įvado, o už vidines pastato šildymo ir karšto vandens sistemas atsakingas jų prižiūrėtojas.