Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Svarstoma, kaip sukurti palankias GIPL naudojimo sąlygas

Baigiant statyti Lietuvos ir Lenkijos dujotiekį (GIPL), svarstomos galimybės sukurti palankias prekybos dujomis sąlygas, įskaitant mažesnius jo naudojimo mokesčius.
Dujotiekio statybos
Dujotiekio statybos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius BNS sakė, kad į tarifų problemą įsitraukė abiejų šalių reguliuotojai ir perdavimo sistemos operatorės.

„Su Lenkijos reguliavimo institucija kalbėjome apie tai ir palaikome šitą idėją. Nes tam, kad dujos galėtų tekėti be papildomų barjerų tarp šalių narių, vyktų efektyvesnė prekyba, tai mokesčiai turėtų būti kuo mažesni arba apskritai jų turėtų nebūti – čia yra tokia siekiamybė“, – BNS ketvirtadienį sakė R.Pocius.

Pasak jo, reguliuotojai kartu kreipėsi į Lietuvos ir Lenkijos operatores „Amber Grid“ ir „Gaz System“ prašydami pateikti siūlymus.

„Paprašėme pateikti siūlymus būtent šitų dviejų operatorių, kaip vis dėlto būtų galima palaipsniui šito tarifo atsisakyti. Dabar laukiame iš operatorių bendro pasiūlymo, kuris, mūsų vertinimu, galėtų leisti turėti efektyvesnę prekybą ant šitos mūsų tarptautinės jungties“, – teigė VERT pirmininkas.

Energetikos ministras Dainius Kreivys vasaros pabaigoje su Lenkijos atstovais aptarė, kokios turėtų būti dujotiekio naudojimo sąlygos ir tarifai ir ar galimos jų nuolaidos.

Įgyvendinant GIPL projektą Lietuvoje jau atlikta 95 proc. statybos darbų, dabar bus užbaigiami dujotiekio įrengimo ir patikrinimo darbai, o dujos tarp šalių pradės tekėti kitais metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos