TEA prognozuoja, kad naftos kainos, kritusios nuo 115 dolerių už barelį birželį į šešerių metų žemumas iki 45 dolerių sausį, turėtų stabilizuotis gerokai žemiau pastarųjų trejų metų aukštumų.
Naftos kainų smukimas dar paspartėjo po to, kai lapkritį OPEC nusprendė nemažinti naftos gavybos ir susitelkti į rinkos dalies išlaikymą.
„Kainų korekcija Šiaurės Amerikos naftos vakarėlyje padarys pertrauką, tačiau jis tikrai nesibaigs“, – pažymi TEA.
Kainų korekcija Šiaurės Amerikos naftos vakarėlyje padarys pertrauką, tačiau jis tikrai nesibaigs.
JAV naftos gavybos augimas sulėtės, tačiau ilgainiui savo pagreitį atgaus ir iki 2020 metų JAV per dieną bus išgaunama 5,2 mln. barelių naftos.
Tuo metu prognozės Rusijai yra mažiau optimistinės.
„Rusija, susidurianti su kainų kritimu, tarptautinėmis sankcijomis, valiutos nuvertėjimu, bus didžiausia naftos pramonės nevykėlė“, – pažymi TEA.
Naftos gavyba Rusijoje per šešerius metus susitrauks daugiau nei puse milijono barelių per dieną.
Iš dalies dėl mažesnės ne OPEC narių gavybos TEA prognozuoja, kad OPEC naftos paklausa 2016 metais išaugs iki 29,9 mln. barelių per dieną, o šiemet laikysis ties 29,4 mln. barelių per dieną riba.
Naujausia TEA apžvalga prieštarauja jos ankstesnėms prognozėms, publikuotoms pernai birželį. Tada prognozuota didesnė naftos paklausa, pabrėžtos rizikos gavybai, tokios kaip neramumai Irake.