Teismas praėjusį ketvirtadienį panaikino Vilniaus apygardos teismo spalio 11 dienos sprendimą atsisakyti priimti „Orion Global PET“ ieškinį dėl nuostolių atlyginimo ir perdavė klausimą nagrinėti iš naujo.
„Apeliantės ieškinio pateikimo momentu (...) atsakovė „Inter Rao Lietuva“ neturėjo bankrutuojančio juridinio asmens teisinio statuso. (...) Tokio teisinio statuso ji neturi ir apeliacinės instancijos teismo nutarties priėmimo metu. (...) Todėl skundžiama pirmosios instancijos teismo nutartis panaikinama ir ieškinio priėmimo klausimas pagal kompetenciją (...) perduodamas spręsti pirmosios instancijos teismui iš naujo“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.
Pirmosios instancijos teismas teigė, kad „Orion Global PET“, būdama „Inter RAO Lietuvos“ antros eilės kreditorė, neturi teisės kreiptis į teismą dėl nuostolių atlyginimo – jos reikalavimai esą turėjo būti patenkinti buvusios elektros tiekėjos bankroto proceso metu.
Savo ruožtu „Orion Global PET“ apeliaciniame skunde nurodė, kad ieškinio pateikimo metu „Inter RAO Lietuvos“ kaip bankrutuojančios įmonės statusas jau buvo panaikintas.
Lietuvos apeliacinis teismas rugsėjį panaikino 2022 metų birželio pabaigoje „Inter RAO Lietuvos“ kreditorių inicijuotą neteisminį bankrotą. Teismas paskelbė, kad „Inter RAO Lietuvos“ kreditoriai, apie pradėtą neteisminę bankroto procedūrą neinformavę visų kreditorių, pasielgė neteisėtai.
Pretenzijas dėl kreditorių sprendimo reiškė bendrovės „Philips Morris Lietuva“, „Orlen Lietuva“ bei Lietuvos paštas.
Įmonės bankrotas inicijuotas po to, kai FNTT pernai kovo viduryje apribojo „Inter RAO Lietuvos“ galimybes atlikti bankų operacijas, o gegužę dėl sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo įšaldytos ne tik įmonės lėšos, bet ir akcijos.