„Taip, pastatysime sieną, – sakė jis gerbėjų miniai, susirinkusiai Sidar Rapidse, Ajovos valstijoje. – Turime sustabdyti (iš Meksikos) atkeliaujančius narkotikus.“
„Pasidalysiu su jumis idėja, kurios dar niekas negirdėjo, – sakė jis. – Pietinė siena. Daug saulės, daug karščio. Galvojame pastatyti sieną – saulės (baterijomis padengtą) sieną. Kad ji generuotų energiją. Ir pati finansuotų savo (statybas).“
„Tokiu būdu Meksikai reikės mokėti daug mažiau pinigų. Ir tai yra gerai, tiesa?“, – paskelbė D.Trumpas. Jo per rinkimų kampaniją duotą pažadą pastatyti sieną, už kurios statybas mokėtų pati Meksika, JAV pietinė kaimynė sutiko itin priešiškai.
„Tik pagalvokit: kuo ji aukštesnė, tuo pelningesnė“, – entuziastingai tęsė prezidentas.
„Gana gera vaizduotė, ar ne? Čia mano idėja!“ – gyrėsi jis.
Tačiau JAV administracijai prieš kelis mėnesius paskelbus konkursą dėl sienos statybų pasiūlymų, Tomas Gleasonas, verslininkas iš Las Vegaso, siūlė sieną, turinčią iškilti pasienyje su Meksika, padengti saulės baterijomis.
D.Trumpo administracija dar nepadarė jokios didesnės pažangos spręsdama tą klausimą. Idėja siena atskirti JAV ir Meksiką buvo vienas brangiausių ir didžiausio atgarsio sulaukusių D.Trumpo kampanijos pažadų.
Dėl demokratų spaudimo JAV Kongresas dar nesutiko skirti finansavimo šiam projektui. Duotas sutikimas finansuoti tik jau egzistuojančių pasienio tvoros dalių priežiūros darbus.
Įnirtingas mūšis dėl sienos finansavimo prasidės spalį, kai bus imtasi 2018-ųjų biudžeto planavimo.