Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Ūkininkai per javapjūtę užkliudo arba nugriauna elektros stulpus

Šiemet nuo metų pradžios užfiksuoti 53 įvykiai, kai dėl žemės ūkio technikos kliudytų ar nugriautų atramų nutrauktas elektros energijos tiekimas. Iš jų – 20 įvykių, kai buvo pažeistos ar visiškai nuverstos atramos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kombainas laukuose
Kombainas laukuose / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Įsibėgėjus javapjūtei ir į laukus išvažiavus kombainams ir kitai žemės ūkio technikai, elektros atramų kliudymo ar nuvertimo atvejų padažnėja. Tokių įvykių per liepą–rugpjūtį fiksuota 9 kartus, iš jų – 3 įvykiai, kai kombainai „nupjovė“ atramas. Daugiausia pažeidžiamos 0,4 kilovoltų (kV) arba 10 kV įtampos atramos.

„Nepatogumus dažniausiai pajunta nedidelis skaičius vartotojų, tačiau rugpjūčio 4 d. 6 val. ryte traktorius nuvertė 35 kV oro linijos atramą Prienai–Bagrėnai, be elektros energijos liko daugiau nei 2000 vartotojų“, – rašoma Elektros skirstymo tinklų (ESO) pranešime.

Atramos atstatymas vidutiniškai kainuoja apie 1500 eurų, tačiau jau minėtu Prienų–Bagrėnų atramos nuvertimo atveju, jos atstatymas kainavo apie 7000 eurų.

Žemės ūkio technikai pažeidus atramą, ESO specialistai informuoja policiją. Surašius eismo įvykio deklaraciją, siunčiama informacija įvykio kaltininko draudikui dėl nuostolių atlyginimo. Tiesa, būna ir tokių atvejų, kai žemės ūkio technika nebūna draudžiama privalomuoju draudimu, tokiu atveju kaltininkas arba atlygina žalą pats arba žala išieškoma iš kaltininko.

Jei kaltininkas prisipažįsta ir pildo eismo įvykio deklaraciją, tokiu atveju baudos iš policijos negauna. Jei kaltininkas pasišalina iš įvykio vietos ir neinformuoja policijos, gauna dar ir baudą už sukeltą eismo įvykį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus