Lazdininkuose šiemet iškilo bendrovės „New Entertainment Technology“ kūrinys – eksperimentinė vėjo jėgainė. Pasak įmonės informacinių technologijų ir ryšių saugumo specialisto baltarusio Vladimiro Chivelo, ši jėgainė pasaulyje neturi analogų ir yra mažo galingumo.
„Standartinės vėjo jėgainės yra labai brangios ir ne kiekvienas gali tai sau leisti. Mūsų jėgainės pigesnė ir eksploatacija“, – 15min sakė jis.
V.Chivelo pasakojo, kad naujoviška jėgainė statoma ant aštuonių metalinių 12 metrų aukščio atramų. O kvadrate dar įrengti keturi generatoriai, kurie sujungti į burę panašia konstrukcija.
„Be to, po mūsų vėjo jėgaine dar galima ir užsėti, ką tik nori. Tai būtų pagalba ūkininkams, nes ne visur yra elektra, žmonės nori sutaupyti elektros, todėl galės statyti tokias jėgaines. Tačiau, ji kol kas eksperimentinė“, – aiškino pašnekovas.
Anot jo, į vabzdį panaši jėgainės forma yra užpatentuota ir niekur kitur tokios nerasi.
„Lietuvoje ją pradėjome statyti 2016 metais, bet po to turėjome problemų su kai kurių detalių gamyba, nes tai naujas produktas. Tačiau viską įveikėme ir šį pavasarį ją paleidome. Dabar įrenginį tobuliname, dirbame, kad jį galėtume sertifikuoti, pardavinėti Europoje ir ne tik“, – kalbėjo įmonės atstovas.
V.Chivelo teigimu, Lietuva šiam projektui pasirinkta tikintis vėliau lengviau patekti į tarptautinę rinką, o Kretingos rajonas – dėl vėjuotumo.
„Mums patogu Lietuvoje, čia investuojame, kad galėtume išeiti į europinę rinką. Ketiname visa tai ir gaminti Lietuvoje. O dėl vietos... Taip jau pavyko. Stebėjome kelerių metų vėjingumo statistiką“, – teigė jis.
Dabar bendrovė tobulina savo išradimą ir tikisi šių metų pabaigoje turėti jau galutinį variantą.
„Manau, rudens pabaigoje surinksime viską, patvirtinsime galutinį variantą ir kitais metais jau galėsime sertifikuoti. Manau, kad komercinę prekybą galėsime taip pat kitais metais pradėti. Įrenginiu jau domisi, ne tik iš Europos ar JAV. Kreipėsi ir žmonės iš salų, kur yra problemų su elektra, bet vėjuota“, – tikino V.Chivelo.
Registrų centro duomenimis, bendrovę „New Entertainment Technology“ valdo trys Ukrainos piliečiai – Iryna Sapinska, Antonina Tieliegin ir Oleksandras Tielieginas.