– Pone V.Kaubre, atsakykite pirmiausia į šį klausimą – jeigu pradėtų veikti Vilniaus kogeneracinė jėgainė, ar užtektų biokuro pasiūlos – tokios, kokia dabar yra – visai šaliai?
– Lietuva jau ilgą laiką eina į tą energetinę nepriklausomybę ir daugelyje miestų šildymas yra naudojant biokurą, tai yra mūsų šalies nepriklausomybė. O biokuras yra tokia kuro rūšis, kuri yra pagaminama iš liekanų, to, kas lieka nuo pagrindinių sortimentų.
Valstybė turi daugiau negu milijoną hektarų valstybinių miškų, panašus kiekis yra ir privačių. Kiekvienais metais miškuose yra vykdoma veikla, kertami miškai, gaminami medienos sortimentai. Be sortimentų, kurie yra panaudojami medienos pramonėje, baldų gamyboje, plokščių gamyboje, yra ir mediena, skirta kurui ir biokuro gamybai. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad biokurui yra naudojama pati paprasčiausia žaliava – kirtimo liekanos: šakos, nuopjovos, viršūnės ir malkinė mediena.
– Ačiū, kad paaiškinot, kaip ir iš ko yra gaminamas biokuras. Bet vis dėlto aš klausiau, ar visų savivaldybių poreikiui užtikrinti užtektų dabartinės biokuro pasiūlos, jeigu pradėtų veikti Vilniaus kogeneracinė jėgainė – ne visu pajėgumu, o tokiu, koks yra planuojamas veiklos pradžiai?