„Preliminarios tarybos išvados visiškai prasilenkia su realybe. Biokuro pirkimus „Vilniaus energija“ vykdė, skelbdama viešus tarptautinius pirkimų konkursus, kuriuose galėjo dalyvauti visi rinkos dalyviai. Šie pirkimai yra analogiški pirkimams, kuriuos skelbia visos kitos Lietuvos šilumos tiekimo įmonės“, – BNS teigė „Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas.
Jo teigimu, jei taryba patvirtins tokią išvadą, įmonė jas skųs teismui.
„Tokie Konkurencijos tarybos veiksmai byloja ne apie siekį išsiaiškinti biokuro pirkimų aplinkybes, bet perimti Prancūzijos kompanijos „Dalkia“ verslą Vilniuje, bauginant milžiniškomis baudomis“, – kalbėjo N.Mikalajūnas.
Penktadienį preliminarią išvadą dėl dvejus metus trukusio šilumos ūkio ir kuro rinkos tyrimo pateikusi taryba įtaria, jog „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ ribojo konkurenciją biokuro rinkoje.
Tarybos teigimu, pagal ilgalaikį „Bionovus“ ir „Vilniaus energijos“ susitarimą pastaroji įsipareigojo biokurą pirkti tik iš „Bionovus“ ir nepasinaudojo konkurencija bei galimybe šilumą tiekti galbūt pigiau.
Energetikos ministerija kovą paskelbė, kad „Vilniaus energija“ iš „Bionovus“ biokurą pirko iki 50 proc. brangiau nei rinkoje.
Kovo pabaigoje skelbta, kad „Vilniaus energija“ kreipėsi į „Icor“ koncerno valdomą „Bionovus“, kad ši sumažintų kainą iki biokuro biržos vidutinės kainos. „Vilniaus energijos“ atstovas tuomet BNS sakė, kad atsakymo laukiama per mėnesį, o jei kaina nebus sumažinta, įmonė nutrauks sutartį.
Energetikos ministerija kovą paskelbė, kad „Vilniaus energija“ iš „Bionovus“ biokurą pirko iki 50 proc. brangiau nei rinkoje. Dėl to ministerija nusprendė kreiptis į teisėsaugą.
„Vilniaus energija“ savo ruožtu tvirtina, kad į šilumos kainą įskaičiuota vidutinė Kainų komisijos nustatyta biokuro kaina, o neatitikimas tarp perkamo ir vidutinės biokuro kainos sąlygoja pačios bendrovės nuostolius.