Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokietija planuoja paspartinti dviejų SGD terminalų statybą pagal susitarimą su Kataru

Vokietija įsipareigojo „paspartinti“ dviejų suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų statybą pagal naują ilgalaikį susitarimą su Kataru, siekdama sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų.
Kylančios dujų kainos
Kylančios dujų kainos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ekonomikos reikalų ministras Robertas Habeckas pasiekė susitarimą per derybas Dohoje.

Europos valstybės pastaraisiais mėnesiais dėl Maskvos invazijos į Ukrainą buvo priverstos kreiptis į Katarą, ieškodamos alternatyvos rusiškoms dujoms.

Kataras reikalavo ilgalaikių sutarčių dėl didelių investicijų į dujų gamybos išlaidas. Jau dabar vienas iš trijų didžiausių pasaulio SGD eksportuotojų Kataras planuoja iki 2027 metų gamybą padidinti 50 procentų.

Kataro energetikos ministerija pareiškė, kad kelerius metus trukusios derybos su Vokietija niekada neprivedė prie „galutinių susitarimų dėl to, kad trūko aiškumo dėl ilgalaikio dujų vaidmens Vokietijos energijos rūšių derinyje ir reikalingos SGD importo infrastruktūros“.

Ji pridūrė, kad R.Habecko ir energetikos ministro Saado Sheridos Al-Kaabi susitikime „Vokietijos pusė patvirtino, kad jos vyriausybė ėmėsi greitų ir konkrečių veiksmų, kad paspartintų dviejų SGD priėmimo terminalų Vokietijoje plėtrą prioritetine tvarka ir sudarytų sąlygas ilgalaikiam SGD importui į Vokietiją. Schemą visapusiškai remia šalies vyriausybė.“

Abi šalys „sutarė, kad jų atitinkami komerciniai subjektai vėl pradės ir tęs diskusijas dėl ilgalaikio SGD tiekimo iš Kataro į Vokietiją“.

Berlyne Vokietijos vyriausybės atstovė spaudai patvirtino, kad buvo užmegzta ilgalaikė partnerystė ir kad įmonės „pradės konkrečias derybas dėl sutarties“.

Prieš kelionę R.Habeckas radijui „Deutschlandfunk“ sakė, kad Vokietijai didelį susirūpinimą kelia kitai žiemai reikalingų atsargų klausimas.

„Jei kitą žiemą negausime daugiau dujų ir jei būtų nutrauktas tiekimas iš Rusijos, neturėsime pakankamai dujų šildyti visus namus ir išlaikyti visą pramonę“, – perspėjo jis.

Berlynas susilaukė daug kritikos dėl nepritarimo Rusijos energijos embargui, skirto sustabdyti Maskvos pajamų iš užsienio srautus.

Vokietija mano, kad boikotas gali padaryti didelę ekonominę žalą ir smarkiai padidinti energijos kainas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais