„Nord Stream 2“ projektas turėtų dar labiau padidinti kiekį gamtinių dujų, kurias Rusija transportuoja į centrinę Europą praleidžiant tranzitą per Ukrainą ir kitas šalis.
Pasipriešinimo „Nord Stream 2“ sulaukė iš aplinkosaugininkų grupės „Naturschutzbund Deutschland“, kuri Vokietijos Konstituciniam Teismui apskundė žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas grupės ieškinys dėl dujotiekio statybų sustabdymo.
Tačiau Konstitucinis Teismas „Naturschutzbund Deutschland“ bylą atmetė, sprendimą motyvuodamas tuo, kad organizacija nesugebėjo tinkamai paaiškinti savo bylos.
„Nord Stream 2“ projektas sulaukė ir kai kurių kitų Europos šalių, įskaitant Lietuvos ir Lenkijos, pasipriešinimo, kurios jį laiko ne komerciniu, o politiniu, kuriuo siekiama pakenkti Ukrainai bei suskaldyti Europą.
Vienintelis šio projekto vystymo bendrovės „Nord Stream 2“ akcininkas yra „Gazprom“, o jo dabartiniai partneriai - Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ - yra projekto finansavimo dalininkai ir būsimos naudos gavėjai.