Jis patikslino, jog ši parama galės būti naudojama tik šios įmonės veiklai palaikyti ir energijos tiekimui užtikrinti – „negalės tekėti į Rusiją“.
Rusija nutraukė „Gazprom Germania“ finansavimą, keršydama už balandį Berlyno priimtą sprendimą laikinai perimti padalinio kontrolę, tačiau Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas tuomet paaiškino, kad taip nuspręsta dėl „Gazprom Germania“ naujos teisinės struktūros neaiškumo, taip pat dėl to, kad ją patronuojanti įmonė ignoravo prievolę informuoti Vokietijos valdžios institucijas apie nuosavybės pasikeitimus.
Vokietijos federalinė tinklų agentūra (Bundesnetzagentur) iki rugsėjo pabaigos perėmė „Gazprom“ valdytą įmonę, pastarajam netikėtai pareiškus, kad „nutraukia dalyvavimą“ jam visiškai priklausančioje šioje Vokietijoje registruotoje įmonėje, bet neatskleidė naujos nuosavybės struktūros. Berlynas tokį žingsnį žengė nuogąstaudamas, kad ši energetikos bendrovė, valdanti svarbią infrastruktūrą didžiausioje Europos ekonomikoje, gali atsidurti nežinioje.
Ši bendrovė, užsiimanti dujų prekyba, perdavimu ir kaupimu Vokietijoje, valdo kelis svarbius energetikos objektus, įskaitant gamtinių dujų tiekėją „Wingas“, kuri užima apie penktadalį rinkos, dujų saugyklą „Astora“, taip pat Londone įsikūrusią prekybos įmonę ir keletą kitų įmonių kitose šalyse.
Antradienį Berlynas taip pat nusprendė pratęsti „Gazprom Germania“ laikino valstybės valdymo laikotarpį bei pervardinti ją į „Securing Energy for Europe“.