Seimo „valstiečių“ frakcijai priklausantys parlamentarai siūlo nustatyti didesnį valstybės remiamų pajamų (VRP) koeficientą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti – po 1,5 VRP (192 eurai) kiekvienam bendrai gyvenančiam asmeniui vietoje 1 VRP, kuris šiuo metu siekia 128 eurus.
Vienam gyvenančiam asmeniui siūloma numatyti 2 VRP (256 eurus).
Siūlo svarstyti tik įvertinus mokesčių lengvatų tikslingumą
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) Vyriausybei pateiktoje išvadoje sutinka su tikslu sumažinti būsto šildymo kaštus mažas pajamas gaunantiems gyventojams dėl per didelės finansinės naštos ir taip užtikrinti pažeidžiamiausių visuomenės narių socialinės apsaugos didinimą, tačiau svarstymą siūlo atidėti vėlesniam metui.
„Įstatymo projekto rengėjų siūlymas dėl būsto šildymo išlaidų kompensavimo mechanizmo tobulinimo, siekiant mažas pajamas gaunantiems gyventojams kompensuoti didesnę būsto šildymo išlaidų dalį, svarstytinas, kai bus įvertintas mokesčių lengvatų taikymo tikslingumas ir pateikti sisteminiai siūlymai dėl mokesčių sistemos tobulinimo”, - nurodo ministerija.
SADM pateikiamais 2020 metų duomenimis, būsto šildymo išlaidų kompensaciją vidutiniškai per mėnesį gauna apie 93,7 tūkst. asmenų (2020 metais tam skirta 13,15 mln. eurų).
Ministerija nurodo, kad pritarus iniciatybai, teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją įgytų apie 10,6 tūkst. asmenų, papildomai iš savivaldybių biudžetų reikėtų apie 7,6 mln. eurų per metus.