Vadinamoji „žaliųjų mečečių“ iniciatyva yra dalis ambicingo Maroko plano, kuriuo siekiama pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių. Tam šalis skiria milijardus dolerių, kadangi nori atsikratyti priklausomybės nuo importinio iškastinio kuro ir sumažinti į atmosferą išmetamų teršalų kiekį.
Šiuo metu net 95 proc. Maroko sunaudojamos energijos yra atkeliavusi iš užsienio.
Šiuo metu net 95 proc. Maroko sunaudojamos energijos yra atkeliavusi iš užsienio.
„Žaliųjų mečečių“ projektas yra viena iš matomiausių programų, kurios metu musulmonų maldos namuose bus įdiegiamos LED lemputės, saulės energiją naudojantys vandens šildytuvai ir saulės moduliai.
Už šį projektą atsakingas Ahmedas Bouzidas teigia, kad mečetės bus naudojamos pademonstruoti visuomenei, kad ji privalo taupyti energiją savo namuose ir darbuose.
Maroko valdžia užsibrėžusi iki 2030 m. namų ūkius ir pramonės įmones paraginti 20 proc. sumažinti elektros energijos suvartojimą.
Sostinėje Rabate stovinti As Sounos mečetė yra puikus naujosios šalies iniciatyvos įgyvendinimo pavyzdys.
Vyriausybė energiją taupančios sistemos įvedimui skyrė 30 tūkst. dolerių, ir dabar maldos namų sąskaita už sunaudotą energiją yra sumažėjusi daugiau nei 80 proc.
„Žaliosios mečetės“ programa nėra tokia brangi, kaip gali pasirodyti. Per metus naujų technologijų įdiegimui skiriama apie du milijonai dolerių, o dar 5,5 mln. skirti projekto populiarinimui.
Šios sumos – menkniekis, palyginus su 2,6 mlrd. dolerių, skirtais didžiuliai ir moderniai saulės jėgainei Sacharos dykumoje.