„Esame sakę, kad kainai smukus iki 35 JAV dolerių už barelį, svarstysime galimybę surengti neeilinį posėdį“, – pareiškė E. I. Kachikwu, kuris taip pat eina Nigerijos naftos išteklių ministro pareigas.
Esame sakę, kad kainai smukus iki 35 JAV dolerių už barelį, svarstysime galimybę surengti neeilinį posėdį, – pareiškė E. I. Kachikwu
Kainos jau yra pasiekusios būtinus lygius posėdžiui surengti, pareiškė jis energetikos forume Abu Dabyje.
Tačiau jis pridūrė, kad dar nesulaukė OPEC naftos ministrų patvirtinimo, jog jie dalyvautų tokiame posėdyje.
OPEC priklausantys Persijos įlankos naftos eksportuotojai iki šiol atsisakydavo sumažinti gavybą, nes nori išsaugoti turimą rinkos dalį, nors dėl to ir praranda dalį pajamų.
Pasak E. I Kachikwu, OPEC valstybių narių nuomonės dėl įsikišimo nėra vienodos.
„Viena grupė mano, jog būtina įsikišti. Kita grupė teigia, jog net ir tuo atveju, jei tai padarytume, sudarome tik 30–35 proc. gamintojų“, nes 65 proc. naftos tiekimo tenka OPEC nepriklausančioms šalims, pareiškė OPEC vadovas.
„Jeigu šie 65 proc. gamintojų nesės prie [derybų] stalo, didelio skirtumo iš esmės nepadarysime“, – pažymėjo jis.
WTI rūšies naftos kainos vasario mėnesio sandoriams antradienį Azijoje smuko maždaug 2,8 proc. iki 30,54 JAV dolerio už barelį, nusileidusios žemiausiai nuo 2003 metų gruodžio.
„Brent“ rūšies naftos kainos vasario sandoriams krito 3,1 proc. iki 30,57 JAV dolerio už barelį, nusileidusios žemiausiai nuo 2004 metų balandžio mėnesio.
Investuotojams nerimaujant dėl „juodojo aukso“ pasiūlos pertekliaus ir Kinijos ūkio silpnumo, naftos kainos praėjusią savaitę krito 10 procentų.