Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

​100 eurų keitimas į 100 eurų jums gali kainuoti ir 6 eurus. Kodėl?

Litus išsikeisti į eurus kol kas galima nemokamai, tuo metu eurų keitimas į eurus kainuoja. Jeigu norite išsikeisti, pavyzdžiui, 100 eurų monetomis į 100 eurų kupiūrą, už tai sumokėsite 4,5 euro. Smulkiesiems verslininkams tokius valiutų mainus tenka daryti nuolatos, todėl nuostoliai susidaro pakankamai ženklūs.
Lietuvos pašto bendrovės vadovė Lina Minderienė ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius apžvelgė eurų keitimo klausimus.
​100 eurų keitimas į 100 eurų jums gali kainuoti ir 6 eurus. Kodėl? / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jaunius Prienuose turi kavinę ir parduotuvę, todėl natūralu, kad didelę dalį pajamų gauna monetomis. Jomis nei algų neišmokėsi, nei su tiekėjais atsiskaitysi, todėl tenka keliauti į banką stambinti pinigų. Bankai nemokamai tokios paslaugos nesiūlo.

Gali kainuoti ir 6 proc.

„Dabar geležinių padaugėjo vos ne dvigubai. Euras turi didesnę vertę negu litas, todėl automatiškai apyvartoje dabar yra daug daugiau geležinių pinigų. Ir išeina taip, kad pastoviai turi eiti keisti geležinius į popierinius“, – 15min.lt pasakojo Jaunius.

Į banką keisti pinigų jis keliauja apie dukart per mėnesį, nes algų mokėti maišeliuose su monetomis negali. Tiesa, galima tokiais pinigais atsiskaityti su tiekėjais, tačiau už tai jie ima papildomą mokestį. 

„Įnešti į įmonės sąskaitą pinigus gali arba per žmogų, kur kasoje sėdi, arba į bankomatą, kuris priima tik popierinius“, – pasakojo Jaunius.

Keitimas nėra pigus. „Swedbank“ už tokią paslaugą prašo 4,5 proc. nuo keičiamos sumos arba mažiausiai 0,87 euro. Tai yra, jeigu keičiate 100 eurų, jums keitimas kainuos 4,5 euro, jei 200 – 9 eurus ir t.t.

Banko atstovas spaudai Saulius Abraškevičius 15min.lt informavo, kad toks tarifas galioja jau kelerius metus: „Beje, mokestis netaikomas euro monetų ir centų keitimui, kai suma neviršija 17,26 Lt arba 5 eurų.“

Tuo metu, pavyzdžiui, bankas DNB mokestį ima nuo kiekvienos atneštos kupiūros: jeigu stambinate pinigus, už kiekvieną atneštą kupiūrą turite sumokėti 3 euro centus, jeigu smulkinate – po 3 euro centus už kiekvieną gautą kupiūrą.

Brangiau kainuoja monetų keitimas – 6 proc. nuo sumos arba mažiausiai 0,87 euro.

DNB banko atstovas spaudai Andrius Vilkancas sakė, kad tokia paslauga nėra populiari, o įkainiai atspindi visas banko sąnaudas, kurias jis patiria dėl tokių valiutos mainų.

Jaunius tik gūžčioja pečiais, suprasdamas, kad už paslaugą reikia mokėti, bet nesuvokdamas, kodėl tiek daug.

„Atrodytų keista, kai už kai kurias paskolas bankai ima mažesnes palūkanas, o čia – atnešei, perskaičiavo, išėmė, padavė – 4.5 proc! Ir kituose bankuose panašiai. Žodžiu, smulkus verslas bankams turi 4,5 procento atiduoti, arba algas mokėti geležiniais“, – guodėsi Jaunius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos