Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

100 eurų – tiek kitąmet didės mažiausi uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo kitąmet 4 eurais padidinti bazinį pareiginės algos dydį nuo 177 iki 181 eurų. Mažiausiai uždirbantiems viešojo sektoriaus darbuotojams kilstelti minimalius pareiginės algos koeficientus, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Ne vienerius metus viešajam sektoriui sudėtinga pritraukti kvalifikuotų specialistų. Labai svarbu, kad pajamos augtų ir jiems. Atsižvelgdami į praėjusių metų vidutinę metinę infliaciją, minimaliosios mėnesinės algos dydį, siūlome didinti bazinį pareiginės algos dydį ir minimalius pareiginės algos koeficientus. Tai leistų padidinti mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimus“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Mažiausiai uždirbantiems A, B ir C lygio pareigybių biudžetinio sektoriaus darbuotojams minimalūs pareiginės algos koeficientai nuo kitų metų pradžios augtų 0,5 koeficiento. Vyriausybei ir Seimui pritarus, beveik 25000 mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų, įvertinus bazinio dydžio bei minimalių koeficientų kilimą, kitąmet gautų daugiau kaip 100 eurų didesnį atlyginimą.

SDAM nuotr./Minimalus koeficientai biudzetinio sektoriaus darbuotojams
SDAM nuotr./Minimalus koeficientai biudzetinio sektoriaus darbuotojams

Padidinus bazinį pareiginės algos dydį nuo 177 iki 181 eurų, biudžetinių įstaigų tarnautojų, darbuotojų, pareigūnų, karių, teisėjų atlyginimai vidutiniškai padidėtų 2,3 proc. Tai paliestų virš 200 000 viešajame sektoriuje dirbančių šalies gyventojų. Nuo šių metų pradžios bazinis pareiginės algos dydis kilo 1 euru.

Pareiginės algos pastovioji dalis apskaičiuojama bazinį pareiginės algos dydį dauginant iš konkrečiai pareigybei taikomo koeficiento. Prie darbo užmokesčio dar paprastai pridedama kintamoji pareiginės algos dalis, kuri priklauso nuo pasiektų darbo tikslų, taip pat gali būti mokamos priemokos, premijos ar užmokestis už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą, jeigu jis buvo dirbtas.

Dėl bazinio pareiginės algos dydžio ir minimalių pareiginės algos koeficientų didinimo sutarta ir su nacionalinėmis profesinių sąjungų organizacijomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei taip pat siūlo nuo 2022 metų pradžios minimalią mėnesinę algą (MMA) didinti iki 730 eurų, o minimalųjį valandinį atlygį – iki 4,47 euro. Tai būtų vienas reikšmingiausių MMA padidėjimų per dešimtmetį. Paskutinį kartą MMA daugiausia kilo 2013 metais, kuomet padidėjo 43 eurais, kitąmet MMA didėtų 88 eurais arba 13,6 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?