18 startuolių įteikti iki 70 tūkst. litų paramos čekiai verslo pradžiai

Švietimo ir mokslo ministerijoje paskelbti jau trečius metus organizuojamo MTEP rezultatų komercinimo konkurso, kuris padeda steigti mokslui imlias įmones Lietuvoje, nugalėtojai. 18 geriausių startuolių projektų įteikti iki 70 tūkst. litų paramos čekiai pirmajai verslo pradžiai.
18 startuolių įteikti iki 70 tūkst. litų paramos čekiai verslo pradžiai
18 startuolių įteikti iki 70 tūkst. litų paramos čekiai verslo pradžiai / MITA nuotr.

Konkurso nugalėtojai – tai geriausios patyrusių mokslininkų ir jaunųjų tyrėjų komandos, kurios sugebėjo įrodyti, kaip universitetuose sukurtus prototipus, technologijas, išradimus ir kitas mokslo žinias galima sėkmingai perkelti į verslą. Šio komandos parengė įtikinamus verslo planus ir jau pradeda veiklą. 

Konkursą laimėjo net 8 Kauno technologijos universiteto komandos (jų įsteigtos technologinės įmonės – MB „Garsu“, UAB „Solidus mokslas“, UAB „Fėjana“, UAB „Holtida“, MB „Alovita“, UAB „Pažangūs pozicionavimo sprendimai“, UAB „Biomė“, MB „Persimonas“) ir 4 Vilniaus universiteto komandos (jų įsteigtos įmonės – UAB „Ubique Calculus“, UAB „Eteronas“, UAB „Nanoavionika“, UAB „Lokacijos sitemos“). Kiti nugalėtojai: Lietuvos energetikos institutas (MB „Energetikų sprendimų grupė“), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (UAB „Icus LT“), Klaipėdos universitetas (UAB „Solutera“), Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (UAB „Mėlynė“), Kazimiero Simonavičiaus universitetas (UAB „Mobili karta“. ), Kauno kolegija (UAB „Telelita“). 

„Noriu pasidžiaugti, kad mokslo ir studijų institucijos vis dažniau atsigręžia į jaunimo verslumo iniciatyvas, o tuo pačiu į norą skatinti glaudesnę verslo-mokslo partnerystę. Matome, kad universitetai stipriai keičiasi, juose pradeda veikti ir įgauna pagreitį verslumo centrai. Tai teigiami poslinkiai, kurie šiuo metu vyksta ir prisideda prie didesnio inovacijų proveržio mūsų šalyje“, – teigė Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

„Tikimės, kad MTEP rezultatų konkursas praplės galimybes kurti aukštos pridėtinės vertės produktus bei atvers daugeliui dalyvių naują kelią net tik į Lietuvos, bet ir užsienio rinkas“, – renginyje kalbėjo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas.

2014 metų konkurse dalyvavo daugiau kaip 40 komandų iš mokslo ir studijų institucijų. Jų projektus vertino ekspertai ir svarstė Aukštųjų technologijų programų taryba, kurią sudaro žinomi Lietuvos mokslo ir verslo atstovai. Konkursą finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Konkursą organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. 2012-2013 m. buvo paremta 17 naujų įmonių, skirta 1,17 mln. litų. 2014-2015 m. bus paremta 18 naujų verslų ir skirta apie 1,3 mln. litų.

Kuriami verslai yra įvairūs, apima skirtingas sritis: informacinių technologijų, lazerių, inžinerijos, mechatronikos, energetikos, elektronikos, biomedicinos, maisto technologijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos