Sociologinės apklausos atskleidžia negatyvių nuotaikų stiprėjimą šalyje pastaruoju metu. Ypač ženkliai Rusijoje sumažėjo manančiųjų, kad blogi ekonominiai laikai jau praeityje. Nuo šių metų liepos iki rugpjūčio šis skaičius išaugo šešiais procentais – nuo 21 iki 27 proc.
Ypač ženkliai Rusijoje sumažėjo manančiųjų, kad blogi ekonominiai laikai jau praeityje.
Šiuo metu optimistiškai dėl Rusijos ūkio ateities yra nusiteikę gerokai mažiau šalies gyventojų negu prieš metus, ir šiandien nuotaikos čia labiau primena pokrizinius 2009 m.
Neigiamų tendencijų įsivyravimas Rusijos visuomenėje sutampa su vis labiau pastaraisiais mėnesiais prastėjančiais šalies ekonominiais rodikliais.
Remiantis prognozėmis, Rusijoje artimiausiu metu smuks tiek pramonės gamyba, tiek investicijų pritraukimas ir realiosios gyventojų pajamos, o tai rodo, kad Maskvos parengtas antikrizinis planas nesuveikė.
Dėl ūkio stagnacijos ir aukšto infliacijos lygio, kuris metų pabaigoje sieks ne mažiau kaip 12 proc., aptirpo realiosios rusų pajamos ir išaugo skurstančiųjų gyventojų dalis.
2014 m. nepriteklių kentė 16,1 mln., arba 11,2 proc. Rusijos gyventojų, o jau šių metų pirmąjį pusmetį skaičius išaugo iki 21,7 mln. , arba 15,1 proc. šalies gyventojų.
Iš Rusijos centrinio banko ir vyriausybės retorikos susidaro įspūdis, kad šalies gyventojai yra ruošiami pasirengti recesijai ir 2016 m.
Iš Rusijos centrinio banko ir vyriausybės retorikos susidaro įspūdis, kad šalies gyventojai yra ruošiami pasirengti recesijai ir 2016 m., nes akivaizdu, kad nei vidaus vartojimas, nei užsienio investicijos nestimuliuos ūkio augimo.
Vienas iš reitingų agentūros „Fitch“ vadovų Charlesas Seville'is teigia, kad metinio Rusijos BVP augimo, kuris siektų bent pusę procento, galima tikėtis tik tuo atveju, jeigu naftos barelio kaina išliktų ties 60 dolerių riba.
Banko „Reiffeisen“ analitikai Rusijai prognozuoja nulinį augimą.
Tiesa, oficialūs Rusijos valdžios atstovai dėl šalies ūkio ateities nusiteikę gerokai optimistiškiau.
„Rusija vienintelė besivystanti šalis – eksportuotoja, kuri itin greitai, nors ir sunkiai, prisitaikė prie dabartinių sąlygų“, – sakė Rusijos finansų ministro pavaduotojas Maksimas Oreškinas.