„2025 metai bus skirti diskusijoms su visuomene, modeliuojant tuos mokestinius pakeitimus, kuriuos pasiūlys Vyriausybė“, – pirmadienį TV3 televizijos specialioje diskusijų laidoje sakė G.Paluckas.
Jo teigimu, naujieji valdantieji naujų mokestinių pakeitimų su šiuo metu svarstomu kitų metų valstybės biudžeto projektu neteiks.
„Tikrai nebus jokios naktinės mokesčių reformos. Su šiuo biudžetu mokestiniai pakeitimai tikrai nebus pateikinėjami. Vyriausybei reikia bendrauti su visuomene, reikia kalbėti, galų gale, ir su asocijuotomis verslo struktūromis“, – teigė kandidatas į ministrus pirmininkus.
Kalbėdamas apie reikalingus Lietuvos mokesčių sistemos pokyčius, politikas pirmiausia akcentavo, jo teigimu, neteisingą apmokestinimą gyventojų pajamų mokesčiu.
„Nes didesnes pajamas uždirbantys asmenys mažesnę proporcinę dalį savo pajamų iš įvairių šaltinių moka gyventojų pajamų mokestį“, – sakė jis.
Savo ruožtu kandidatas į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkus, socialdemokratas Algirdas Sysas tikino, jog būsimoji valdžia imsis ne mokesčių reformos, o mokestinių lengvatų peržiūros.
„Nesiruošiame daryti jokių mokesčių reformų. Reikia tobulinti kai kuriuos mokesčius, peržiūrėti juos. Peržiūrėti tą vadinamąjį „gyvulių ūkį“, bet rimtai peržiūrėti“, – pirmadienį LRT laidoje „LRT forumas“ sakė A.Sysas.
„Tų lengvatų ir išimčių yra per daug. Netgi bandoma kažką dar pasiūlyti papildomai vietoje naikinimo“, – pridūrė jis.
Pasak socialdemokrato, naujoji dauguma sieks labiau apmokestintas visas aukštas pajamas, susijusias ne tik su darbo santykiais.
Tuo metu Seimo pirmininkas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sakė, kad valdantieji sieks skatinti verslą, didinti Lietuvos konkurencingumą.
„Reikalinga paskata, kad galėtų transformuotis, turėti refinansuojamo pelno (lengvatą – BNS) į atsinaujinančias technologijas“, – TV3 televizijos laidoje sakė S.Skvernelis.
Praėjusią savaitę socialdemokratų pasirašytoje sutartyje dėl valdančiosios koalicijos formavimo su „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ numatoma gaunančius didžiausias pajamas žmones apmokestinti progresiniais tarifais nepriklausomai nuo jų rūšies.
Kitų mokesčių didinimas sutartyje nėra numatytas, bet socialdemokratai prieš Seimo rinkimus žadėjo didinti pelno mokesčio tarifą ir apmokestinti prabangų turtą, svarstyti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą vaisiams ir daržovėms.
Partija žadėjo perskirstymą per biudžetą padidinti iki 36 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).