„Nieko esmingo nepasikeitė, matyt, eksporto išaugimą vadinčiau simboliniu, jis niekada nebuvo visiškai sustojęs, įmonės ir toliau, kurios turėjo partnerius, su jais dirbo tai ir išaugimas, matyt yra prekyboje su tais, kuriais buvo partnerystė“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė ministrė.
„Tai nei džiugina, nei liūdina, tiesiog Kinija yra tokio dydžio ekonomika kurios gamintojai, žaliavų tiekėjai yra susiintegravę į pasaulines grandines. Mes galime nieko neeksportuoti į Kiniją, bet mūsų partneriai Vokietijoje vis tiek bus tie“, – pridūrė ji.
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, kuriuos skelbia LRT, 2022-ųjų pirmąjį pusmetį į Kiniją eksportuota lietuviškų prekių už 11,8 mln. eurų, o šiemet pirmąjį pusmetį į Kiniją išvežta lietuviškų prekių už 40,7 mln. eurų.
A.Armonaitė taip pat teigė, kad norėtų, jog partnerystė su Taivanu būtų spartesnė ir didesnėmis apimtimis.
„Norėtųsi greičiau, daugiau projektų, didesnės ir prekybos apyvartos, ir partnerysčių. Kita vertus, negalime nematyti to, kad Taivanas pasidalino savo puslaidininkių technologija per sutartis su viena iš Lietuvos įmonių“, – sakė ministrė.