Vizito Omane metu A.Armonaitė taip pat susitiko su Omano prekybos, pramonės ir investicijų skatinimo ministru, Omano pramonės, prekybos ir amatų rūmų atstovais, „Invest Oman“ vadovu, su kuriais aptarė bendradarbiavimo gyvybės mokslų ir skaitmeninimo srityje galimybes bei ekonominių santykių plėtros perspektyvas.
„Didžiausią potencialą bendradarbiauti su Omanu matome gyvybės mokslų, informacinių ir ryšių technologijų, finansinių technologijų, turizmo ir žemės ūkio srityse. Be to, Lietuva turi didelę viešojo sektoriaus skaitmeninimo patirtį, o tai yra vienas Omano prioritetų – užtikrinti patogias skaitmenines paslaugas verslui ir gyventojams. Taigi šioje srityje taip pat turime potencialo bendradarbiauti“, – teigia A.Armonaitė.
Lietuvos institucijos ir įmonės gali pasiūlyti savo patirtį ir kompetenciją plėtojant nacionalinės el. valdžios, kibernetinio saugumo ir kitus pajėgumus, tokius kaip daiktų internetas.
Anot ministrės, auga ne tik Lietuvos verslininkų, ypač informacinių technologijų srities ir maisto pramonės, bet ir mūsų šalies turistų susidomėjimas Omanu. Čia taip pat yra potencialo bendradarbiauti skatinant turistų srautus tarp šalių.
Dvišaliai Lietuvos santykiai su Omanu yra intensyviausi iš visų Persijos įlankos šalių. Pagrindinės lietuviškos kilmės prekės, eksportuotos į Omaną 2022 m., – mediena ir medienos dirbiniai, mineraliniai ir maisto produktai.