Dalydamiesi įspūdžiais, jaunuoliai teigė, kad ši programa jiems padėjo susipažinti su šalies verslo aplinka, o tai visus dalyvius paskatino apsvarstyti galimybę kurti savo ateitį Lietuvoje.
„Programos dalyviai lankėsi Lietuvos įmonėse, valstybiniame sektoriuje, įvairiose organizacijose ir inovatyviuose startuoliuose. Tai jiems padėjo geriau suprasti karjeros gimtojoje šalyje galimybes. Programai pasibaigus, beveik 80 proc. dalyvių Lietuvoje prasitęsė vasaros stažuotes, susirado savanorystės galimybes ir kone visi išreiškė norą grįžti į Lietuvą, o keli iš jų pasiliko čia gyventi.
Tai rodo, kad programa itin svarbi ne tik siekiant užauginti Lietuvos ambasadorius, bet ir skatinant užsienio lietuvius grįžti į Lietuvą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Šiemet programoje dalyvavo septyniolika lietuvių diasporos jaunuolių iš JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos, Brazilijos ir Airijos.
„Jei norime užauginti jaunuosius Lietuvos ambasadorius, aktyvius diasporos lietuvius, turime suteikti jiems galimybę susipažinti su šiuolaikine, inovatyvia Lietuva ir ją kuriančiais lyderiais. Ši programa būtent ir parengta siekiant pritraukti lietuvių diasporos jaunimą aplankyti savo protėvių šalį. Siekiame suteikti lietuvių diasporos jaunimui galimybę įgyti profesinių įgūdžių, pažinti Lietuvos verslo ekosistemą ir pažinti šiuolaikinę Lietuvą“, – teigia „Bring Together Lithuania“ programos įkūrėja ir vadovė Kamilė Perminė.
Vizito metu su jaunuoliais susitikusi A. Armonaitė programos dalyviams pristatė ekonominę politiką, startuolių ekosistemą bei karjeros gimtojoje šalyje perspektyvas. Lietuvių diaspora taip pat susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir „Globalios Lietuvos“ departamento atstovais.
Užsienio lietuviai lankėsi Lietuvos įmonėse ir organizacijose, vyko į Kauno ir Klaipėdos LEZ veikiančias įmones bei keliavo po Dzūkijos regioną, Merkinę ir Trakus.
„Programa viršijo mano lūkesčius – turėjau galimybę atlikti praktiką ir kartu pažinti Lietuvą. Man teko garbė dirbti su startuoliu „DIO“. Startuolių ekosistema bendradarbystės erdvėje visai kitokia negu įsivaizdavau, prieš atvykdamas į Lietuvą: nesvarbu kokiai įmonei atstovauja žmogus, – visi dirba kartu, bendradarbiauja ir padeda vienas kitam. Manau, būtų įdomu ateityje sukurti savo startuolį Lietuvoje“, – įspūdžiais dalijasi JAV lietuvis Kajus Buikus, kuris šįmet praktiką atliko startuolyje „DIO“.
Stažuočių ir šiuolaikinės Lietuvos pažinimo programa „Bring Together Lithuania“ rengiama jau šeštus metus. „Bring Together Lithuania“ programa yra inicijuojama ir globojama Kazickų šeimos fondo ir remiama JAV įsikūrusio Lietuvių fondo. Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau antrus metus finansuoja stažuočių dalyviams Lietuvos įmonėse organizuojamas veiklas.