„Mūsų strateginis tikslas – kad per artimiausius metus Lietuvos gyvybės mokslų sektorius sukurtų 5 proc. šalies BVP. Bendradarbiaudami galime rasti sprendimus, paprastinančius reguliavimą, panaikinančius administracinę naštą kuriančias kliūtis ir užtikrinančius efektyvesnę šio sektoriaus verslo priežiūrą bei spartesnį jo augimą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys sako, kad, peržiūrint bet kurias tvarkas ir ieškant gilesnių bendradarbiavimo galimybių tarp sveikatos apsaugos ir verslo bei mažinant biurokratinius suvaržymus, didžiausias dėmesys turi išlikti žmogaus sveikatai ir gyvybei.
„Jei neturėsime sveikos visuomenės, nebus nei darbuotojų, nei vartotojų, todėl pagrindinis tikslas turi būti sveikas žmogus. Gera žinia, kad sveikatos ir higienos priežiūrą vykdančioms institucijoms ir naujai jų paskirtiems vadovams yra aiškiai suformuluotas uždavinys tapti moderniomis konsultuojančiomis institucijomis, kur verslas pirmiausiai gautų patarimus, o ne nuobaudas, tad šioje srityje verslas gali tikėtis pokyčių“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.
Šiuo metu sveikatos priežiūros srityje veikia gana sudėtinga licencijavimo sistema, yra sričių, kur taikomas dvigubas licencijavimas. Sveikatos apsaugos ministerijos kompetencijos srityje yra išduodamos 59 įvairių rūšių licencijos.
EIMIN išanalizavo licencijavimą reglamentuojančius teisės aktus ir pateikė savo pasiūlymus ir rekomendacijas dėl galimų pokyčių. Daugiausia dėmesio skirta elektroninių licencijų išdavimui ir galimybėms dokumentus pateikti elektroniniu būdu, licencijos išdavimo termino trumpinimui ir galimybės vykdyti veiklą fiziniams asmenims užtikrinimui.