A. Armonaitė su Vokietijos Vyriausybės atstove tarsis, kaip pritraukti investuotojų

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį susitiks su Vokietijos teisingumo ministerijos valstybės sekretore Angelika Schlunck (Angelika Šlunk) ir aptars dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, planuojamą įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) reglamentą dėl pavėluotų mokėjimų ir tarsis, kaip mažinti biurokratiją ES.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Norėdami, kad dvišalis ekonominis bendradarbiavimas ir toliau augtų, susitikime aptarsime jo stiprinimo priemones. Tikimės, kad tai padės į mūsų šalį pritraukti dar daugiau naujas darbo vietas kuriančių Vokietijos investuotojų ir šios šalies verslų“, – pranešime sakė A. Armonaitė.

Susitikime bus kalbama apie planuojamas priemones, skirtas biurokratijai ES mažinti. Anot pranešimo, stiprinant ES šalių ekonomikas ir bendrijos konkurencingumą, ypač svarbu sumažinti reguliavimo naštą ir sukurti kuo palankesnę aplinką verslui.

Bus aptariamas ir ES pavėluotų mokėjimų reglamentas, kurį abi šalys siekia tobulinti. Teigiama, jog pagal šį reglamentą planuojamas 30 dienų mokėjimo terminas sumažintų ES įmonių konkurencingumą prieš trečiųjų šalių verslą ES rinkoje. ES gamintojai ir prekybininkai su trečiųjų šalių tiekėjais privalėtų atsiskaityti per 30 dienų, o pastarieji – per ilgesnį terminą. 

Be to, šis terminas būtų nenaudingas ir verslui derantis dėl mokėjimo sąlygų. Tai aktualu įmonėms, kurios gamina ir parduoda sezonines prekes, elektroniką ir papuošalus. 

Susitikime taip pat dalyvaus Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Cornelius Zimmermannas (Kornelijus Zimermanas), Vokietijos teisingumo ministerijos, Vokietijos ambasados Lietuvoje, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai.

Pernai tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių Vokietija užėmė pirmą vietą pagal importą, antrą pagal prekybos apyvartą ir trečią pagal eksportą. Pernai prekybos apyvarta tarp abiejų valstybių siekė 9,24 mlrd. eurų, Lietuvos eksportas į Vokietiją – 3,06 mlrd. eurų, o importas iš Vokietijos – 6,17 mlrd. eurų.

Vokietijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje siekė 5,657 mlrd. eurų, tai sudarė 18 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje. Lietuvos verslas pernai Vokietijoje investavo 44 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų