„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

A.Armonaitė: „Techniškai galimybių pasas gali startuoti – laukiama sprendimų dėl veiklų ir testavimo apimčių“

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį pranešė, kad galimybių paso IT sistemos yra paruoštos ir galės startuoti, kai Vyriausybė susitars dėl veiklų ir testavimo apimčių. Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlys Sveikatos apsaugos ministerijai leisti nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims atlikti testą renginio vietoje ir gavus neigiamą atsakymą pakliūti į organizuojamą renginį.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

A.Armonaitė po susitikimo Vyriausybėje feisbuke pranešė, kad galimybių paso IT sistemos yra paruoštos – savaitgalį jos buvo testuojamos.

„Techniškai Galimybių pasas gali startuoti, kai bus priimti sprendimai dėl veiklų ir testavimo apimčių – čia reikia daug sutarimo“, – rašė ministrė.

Dar vienas laukiantis darbas – sutarti ir teisiškai įtvirtinti, kokiu laikotarpiu po vakcinacijos susiformuoja imunitetas bei sutarti dėl testo galiojimo trukmės. Pasak ministrė, specialistų rekomendacijos gautos, bet galutinį sprendimą turės priimti Vyriausybė.

Valdantiesiems reikės sutarti ir teisiškai apibrėžti, kur galios galimybių pasas.

„Ekonomikos ir inovacijų ministerija praėjusią savaitę SAM pateikė veiklas, kurioms galėtų būti taikomas Galimybių pasas. Kitos ministerijos artimiausiu metu taip pat pateiks siūlymus dėl papildomų veiklų įtraukimo, jas apibendrinsime. Galimybių paso panaudojimas įmanomas ne tik verslo, bet ir kitose srityse, pvz., teisingumo, kultūros ir pan.“, – teigė A.Armonaitė.

Siūlys atlikti testą renginio vietoje

Vyriausybėje taip pat sutarta didinti testavimo pajėgumus ir judėti dviem kryptimis, informavo ministrė.

Pirma, pasak jo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rengia pakeitimus, kad į prevencinį testavimą būtų galima įtraukti vaistines.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Koronaviruso testas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Koronaviruso testas

„Antra, testavimą planuojama organizuoti ir savivaldybių lygiu, suprantant ir iškart atvirai pasakant, kad šie resursai yra riboti ir jiems išjudėti reikės laiko. Tai susiję su tuo, kad savivaldybės ir dabar organizuoja vakcinaciją bei simptominį testavimą. Nepaisant to, kartu su SAM, savivaldybėmis ir privačiais partneriais ieškosime būdų, kaip laipsniškai didinti testų prieinamumą“, – teigė A.Armonaitė.

Ji taip pat informavo, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija tam, kad būtų galima padidinti privataus testavimo apimtis bei saugiai atidaryti renginius, Sveikatos apsaugos ministerijai siūlys leisti nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims atlikti testą renginio vietoje ir gavus neigiamą atsakymą pakliūti į organizuojamą renginį.

„Toks testas negaliotų 48 val., bet leistų, pavyzdžiui, atlikus testą prie arenos, pakliūti į krepšinio varžybas ar koncertą. Čia bus labai svarbus ir pačių renginių organizatorių įsitraukimas, jau dabar matome, kad dalis jų būtų pasirengę žiūrovus testuoti“, – sakė ministrė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs