2020 10 12 /10:03

A.Romanovskis: verslas iš naujos valdžios nori dialogo, stabilumo

Būsima valdžia turėtų siekti dialogo su verslu bei nepriiminėti staigių sprendimų, ypač mokesčių srityje, sako Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas. Savo ruožtu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė baiminasi, kad bus pamiršta socialinė gerovė.
Andrius Romanovskis
Andrius Romanovskis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasak Andriaus Romanovskio, prieš rinkimus šį lūkestį atitiko kone visos partijos, su kuriomis verslas bendravo. Anot jo, gerai, kad į parlamentą nepateko radikalios, prieš verslą nusiteikusios partijos.

„Mūsų lūkestis ir visos partijos, su kuriomis kalbėjome, jį atliepė – kad būtų kalbamasi, nebūtų priimama staigių sprendimų, ypač mokestinėje srityje. Visos partijos akcentavo socialinio dialogo ir palankių sąlygų verslui darymą, netgi centro-kairės partijos. Tai tas labai džiugina, nes iš principo matome, kad vienaip ar kitaip praėjo jie“, – BNS sakė A.Romanovskis.

„O tos radikalios partijos, kurios buvo neigiamai nusiteikusios verslo atžvilgiu, jos net neperžengė 5 proc. ribos“, – pridūrė jis.

Verslo konfederacijos prezidentas pabrėžė, kad ir labiau į kairę linkstančios išrinktos partijos verslo atžvilgiu yra nusiteikusios palankiai ir „nepopulistiškai“.

„Aš sakyčiau, kad ir kitose partijose, kurios yra į kairę pusę, yra nemažai politikų, kurie yra pakankamai racionalūs ir nepopulistai (...). Dabar tas rezultatas mus džiugina, nes iš esmės nebėra noro mokesčius pakelti, kažką apriboti, ar kažką išbuožinti“, – tvirtino A.Romanovskis.

Anot jo, balsuodama prieš radikalesnes partijas Lietuva parodė, kad populizmo banga šalyje atslūgsta.

Visos partijos akcentavo socialinio dialogo ir palankių sąlygų verslui darymą, netgi centro-kairės partijos. Tai tas labai džiugina.

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, už konservatorius balsavo 24,8 proc. rinkėjų, valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 17,5 proc. balsų, Darbo partija – 9,47 proc., Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko 9,02 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 6,78 proc.

Baiminasi, kad bus pamiršta socialinė gerovė

Tuo metu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė baiminasi, kad bus pamiršta socialinė gerovė.

„Stebina augantis palaikymas liberaliam judėjimui, mes daugiau kairiųjų pažiūrų atstovai, mūsų pagrindinė misija – rūpintis kiekvieno piliečio socialine gerove, o liberalai, priešingai deklaruoja savo pažiūras ir matėme, kaip vyko ir per karantiną, buvo kėsintasi liberalizuoti dar labiau Darbo kodeksą, jie nepasisako už progresinius mokesčius ar didesnį kapitalo apmokestinimą“, – BNS sakė konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Anot jos, baiminamasi, kad jei šios partijos taps valdančiosios koalicijos dalimi, daugiau dėmesio bus skiriama verslui ir darbdaviams, o ne profsąjungoms.

Stebina augantis palaikymas liberaliam judėjimui, mes daugiau kairiųjų pažiūrų atstovai, mūsų pagrindinė misija – rūpintis kiekvieno piliečio socialine gerove,

„Antra medalio pusė kažkodėl užsislėpė po tomis laisvėmis, viena iš pagrindinių – socialinė gerovė, tos pačios nemokamos paslaugos, švietimas, sveikata, mokesčių perskirstymas, kad mažiausiai uždirbantys turi mokėti mažiau, tai daugiau kairiųjų idėjos, o liberalų pagrindinė misija – verslui dėti pirmą akcentą, sumažinti mokesčius“, – sakė I.Ruginienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis