Pasak jo, tarpusavio skolinimo platformos visavertėmis bankų konkurentėmis tikriausiai netaps arba tam reikės labai daug laiko, tačiau finansinių technologijų („fintech“) sektoriaus dalyviai sudarys konkurenciją, nes suteiks galimybę daug lengviau pakeisti bankus, finansų įstaigas.
„Manau, kad duos į kaulus. Bankai, nors ir deda daug pastangų keistis, modernėti, skaitmenizuotis, vis vien turi vieną nepagydomą ligą – jie yra sunkūs, dideli, nepaslankūs ir tokie išliks dar labai ilgai vien dėl savo sudėtingų, sunkių ir monstriškų IT sistemų.
Daugeliu atvejų jos yra pasenusios, nelanksčios ir sunkiai pritaikomos prie pokyčių. Kita bankų bėda yra valdymas – užtenka pažiūrėti į bankų valdymo aparatus, vadovybę, įvairius jos lygius, ten kaštai yra beprotiški. Ir keista, kad bankai dabar kerta per mažiausius kaštus – per tuos, kurie lengviausiai karpomi, kurie liečia mažiausiai uždirbančius žmones, o juk didžiausi kaštų centrai – nepaslankios IT sistemos ir didelis valdymo aparatas“, – interviu dienraščiui sakė A.Žiugžda.