"Šiuo metu finansinių srautų pobūdis iš esmės nepakitęs. Įmonės reaguoja santūriai, kaip ir prieš tai buvusių finansinių įvykių fone. Indėlių padaugėjo 60 mln. Visi supranta, kad indėliai yra saugūs", - sakė R.Kuodis.
Pasak jo, šiuo metu ieškoma būdų kaip efektyviausiai apsaugoti banko klientų interesus nenaudojant Indėlių draudimo fondo pinigų: "Geriausias būdas būtų išsaugoti didžiąją dalį banko perduodant tą veiklą kitai finansinei institucijai. Kas tai bus – pamatysim. Sprendimą turės priimti laikinasis administratorius. Tikimės sprendimo artimiausiomis dienomis".
Šiaulių bankas pretenduoja į gerąją Ūkio banko dalį. Blogoji Ūkio banko dalis galėtų būti atskirta. Turėtų būti rastas būdas, kaip parduoti turimą turtą ir maksimaliai patenkinti kreditorių interesus.
Kalti vadovai
Paklaustas, kodėl nepaisant blogos informacijos apie Ūkio banką jame buvo laikomos ir valstybės institucijų lėšos R.Kuodis teigė, kad dėl to galima kaltinti tų institucijų vadovus. "Kaip valstybinių institucijų pinigai atsiduria vienuose ar kituose bankuose. Jūs galite daugiau pasakyti, kokios paskatos klerkams laikytis pinigus vienoje ar kitoje vietoje. Yra institucijų, kurios nekreipia dėmesio į sklandančias blogas naujienas. Nebando diversifikuoti rizikos. Dėl to tokių institucijų vadovai patys kalti. Kaip atrodytų situacija, jei Lietuvos bankas paskelbtų, kad planuoja uždaryti kažkokį banką", - sakė jis.
R.Kuodžio teigimu, kol kas anksti svarstyti, kiek ir ar iš viso prireiks Indėlių draudimo fondo lėšų. Šiuo matu šiame fonde lėšų nėra, nes fondo pinigai kartu su skolintomis lėšomis buvo naudojami "Snoro" banko įsipareigojimams padengti. "Dabar ieškome varianto, kad Indėlių draudimo fondo pinigų neprireiktų. Reikia atskirti likvidumo valdymą nuo pinigų poreikio. Jei žmonės indėlių neims grynaisiais, problemos nebus", - sakė ekonomistas.