Praėjusį mėnesį privatus sektorius pasiūlė vos 330 tūkst. naujų darbo vietų, o ypač mažai naujų darbuotojų ieškota statybos ir laisvalaikio bei svetingumo sektoriuose, teigia darbo užmokesčio apskaitos paslaugas teikianti įmonė ADP.
Rezultatas buvo kur kas mažesnis, nei tikėjosi ekonomistai, ir nesiekė net pusės birželio mėnesio rodiklio – 680 tūkst. naujų darbo vietų.
Šie skaičiai gali būti laikomi nerimą keliančiu ženklu prieš penktadienį planuojamą paskelbti vyriausybės mėnesinę užimtumo ataskaitą.
„Darbo rinkos atsigavimas ir toliau vyksta nevienodai, tačiau visgi juda į priekį“, – pareiškime sakė ADP vyriausioji ekonomistė Nela Richardson.
Sušvelnėjus pandemijos apribojimams ir vėl atsidarius tokioms įmonėms kaip viešbučiai ir restoranai, smarkiai nukentėjęs laisvalaikio ir svetingumo sektorius nuo kovo sparčiai samdė darbuotojus. Visgi ADP ataskaita parodė, kad praėjusį mėnesį čia buvo sukurta vos 139 tūkst. darbo vietų.
Pastarosiomis savaitėmis sparčiai plintanti COVID-19 delta atmaina sukėlė neapibrėžtumą ir privertė vėl įvesti kaukių dėvėjimo taisykles kai kuriose JAV dalyse.
„Atsigavimo sulėtėjimas turėjo įtakos įvairaus dydžio įmonėms. Sunkumai įdarbinant darbuotojus ir toliau stabdo pelno augimą, ypač atsižvelgiant į naujas COVID-19 problemas, susijusias su viruso atmainomis“, – pažymėjo N.Richardson.
„Ateinančiais mėnesiais šios kliūtys turėtų sumažėti, todėl kas mėnesį bus sukurta daugiau naujų darbo vietų“, – prognozuoja analitikė.
Dominuojančiame JAV paslaugų sektoriuje įdarbinimas sulėtėjo prekybos, transporto ir komunalinių paslaugų, sveikatos priežiūros ir švietimo srityse, o po keturių mėnesių dviženklio prieaugio gamybos sektorius pridėjo tik 8 tūkst. darbo vietų, statybos sektorius – vos 1 tūkstantį.
Ekonomistai prognozuoja, kad JAV darbo departamento ataskaita parodys, jog liepą Jungtinėse Valstijose iš viso sukurta daugiau nei 900 tūkst. ar net 1 mln. naujų darbo vietų, ir nors ADP duomenys ne visada sutampa su oficialiais duomenimis, skirtumas gali rodyti silpnus mėnesinius įdarbinimo duomenis apskritai.
„High Frequency Economics“ vyriausioji JAV ekonomistė Rubeela Farooqi pažymėjo ADP pranešimo duomenų silpnumą, tačiau teigė, kad „artimiausiais mėnesiais darbo vietų augimas greičiausiai spartės, nes šiuo metu darbo pasiūlą riboja įvairūs veiksniai – sveikatos problemos, vaikų priežiūros klausimas, papildomos bedarbio išmokos.“