„Tai ne tik padės užtikrinti produktų atsekamumą, tačiau ir supaprastins pajamų apskaitą gyventojams. Gautas pajamas į i.APS reikės suvesti tik vieną kartą per mėnesį, o sistema automatiškai pagal kasdien vedamas išlaidas suskaičiuos bendrą pelną ir metinius duomenis už gyventoją sukels į pajamų deklaraciją“, - teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Inga Gedminienė.
VMI atstovė priduria, kad siekiant klientams padėti kuo sklandžiau pereiti prie i.APS, VMI taikys tolerancijos laikotarpį, nebaus, o teiks papildomas konsultacijas, ves mokymus. Pirmasis nuotolinis seminaras jau balandžio 25 d. (registracija čia). Apie tai 500 smulkiųjų verslininkų, prekiaujančių mėsa ir paukštiena, netrukus informuosime per Mano VMI.
Pažymėtina, kad įmonėms ir savo ūkyje žemės ūkio produktus užauginusiems gyventojams apskaita nesikeičia.
Apskaitos žurnalo pildymas per i.APS
Atvežus naują mėsos ir paukštienos produkciją jų įsigijimo dokumentų duomenys prieš pardavimą turi būti suvesti į i.APS kaip išlaidos. Mėnesiui pasibaigus suvedama per tą mėnesį gautų pajamų suma. Pažymėtina, kad i.APS pritaikytas naudotis ne tik kompiuteriu, tačiau ir kitu mobiliuoju įrenginiu, pvz. telefonu ar planšete, o prisijungti galima tiesiogiai prie VMI informacinės sistemos i.MAS arba per Mano VMI.
Visa informaciją bei išsamias instrukcijas rasite čia, o seminarų sąrašai atnaujinami čia. Mokesčių klausimais konsultacijos tiekiamos +370 5 260 5060 arba 1882 (skambučio tarifai). Vizitui VMI aptarnavimo padalinyje būtina išankstinė registracija.