Bendrovės direktorius Saulius Žilinskas teigia, kad turto areštų rodiklis yra svarbus indikatorius, jis leidžia daryti išvadas apie Lietuvos verslo „sveikatą“ ir nuspėti artimiausias tendencijas ekonomikoje.
Pasak jo, pirmasis šių metų ketvirtis Lietuvos ekonomikai buvo sėkmingas.
„Pozityviai nuteikia ir tai, kad 2019 metų pradžioje gana stipriai, 15 proc., sumažėjo vienam Lietuvos darbdaviui tenkanti skola „Sodrai“. Kadangi du pagrindiniai išankstiniai indikatoriai šių metų pradžioje akivaizdžiai pagerėjo, tai leidžia daryti išvadas, kad metų pradžioje Lietuvos ekonomikoje neįvyko rimtesnių neigiamų siurprizų“, – BNS sakė S. Žilinskas.
Turto areštų šiemet mažėjo visuose pagrindiniuose sektoriuose: pramonėje – 0,7 proc., mažmeninėje prekyboje – 14 proc., statyboje – 8,5 proc., o transporte – 3 proc. mažiau nei prieš metus.
Bendrovės „SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas teigia, kad šiemet Lietuvos ekonomiką į viršų labiausiai temps į vidaus vartojimą besiorientuojantys sektoriai.
„Jeigu iš eksportuojančių sektorių šiuo metu gauname labai įvairių signalų, tai iš tų sektorių, kurių būklė priklauso nuo vidaus paklausos, šiuo metu gauname itin pozityvius signalus – čia verslo būklė gerėja ir sparčiai“, – BNS sakė A.Izgorodinas.
Ekspertai neatmeta, kad antrąjį pusmetį vidaus vartojimo augimas gali kiek aprimti, nes nedarbo lygiu ir užimtųjų skaičiumi šalies darbo rinka beveik pasiekė piką. Todėl vidaus vartojimo augimą iš esmės skatins du dalykai – tolesnis atlyginimų augimas ir optimistinės gyventojų nuotaikos.
Pasak A.Izgorodino, Statistikos departamento skaičiuojamas Lietuvos vartotojų optimizmo lygis šiuo metu yra geriausias nuo krizės laikų ir jau siekia 2008 metų kovo lygį, kai vartojimo rinka išgyveno „tikrą aukso amžių“.