Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Andrius Kubilius: prabangos apmokestinimas gali būti svarstomas, tačiau jam reikia sutarimo

Lietuvos premjeras kategoriškai neatmeta idėjos įvesti vadinamuosius prabangos mokesčius, kurie galėtų padidinti įplaukas į šalies biudžetą. Vyriausybei apsisprendus kitąmet dar smarkiau apkarpyti išlaidas, Andrius Kubilius teigia, kad tęsiant diskusijas dėl kitų metų biudžeto Seime, gali būti priimti ir kitokie sprendimai.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Žinau, kad yra galvojama, kad būtų galima apmokestinti vadinamąją prabangą – arba nekilnojamąjį turtą, arba prabangius automobilius, ar ieškoti kitų būdų, kad dar papildomai suradus lėšų būtų galima pensijas nuo sausio 1 dienos dar labiau padidinti“, – interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Jis tvirtino, kad dar praėjusią savaitę kartu su finansų ministre Ingrida Šimonyte sakė, jog nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčiai yra ir finansine, ir ekonomine prasme tinkami: „Nemačiau esminių bėdų, jeigu būtų priimtas sprendimas didinti ir PVM mokestį, bet šiuo atveju Seime reikia rasti sutarimą“.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pranešė sudarysianti darbo grupę, kuri turės parengti būtinus įstatymų pakeitimus, kurie leistų įvesti vadinamuosius prabangos mokesčius. Be to, ji siūlo į privačius pensijų fondus kitąmet nepervesti 2 proc. iš „Sodros“ ir įvesti progresinius mokesčius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį taip pat pareiškė, kad pritaria valdymo ir biurokratinio aparato išlaidų mažinimui, taip pat siūlo apmokestinti prabangos prekes bei brangų kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos