Dienraštis „Lietuvos rytas“ rašo, jog dėl priimto nekilnojamojo turto įstatymo notarų biurus užplūdo žmonės, dalį savo turto dovanojantys giminaičiams.
„Dar pamatysime, ar šis įstatymas taip lengvai apeinamas, ar iš tikrųjų Lietuvoje nėra nė vieno turtingesnio žmogaus, kuris norėtų pasekti kad ir amerikiečių milijardieriaus Warreno Buffetto pavyzdžiu – jis pernai kritikavo JAV prezidentą Baracką Obamą, jog šis nepareikalauja, kad turtingesni žmonės mokėtų didesnius mokesčius. Įvedus prabangaus nekilnojamojo turto mokestį Lietuvoje yra sudaryta galimybė visiems elgtis taip, kaip jie suvokia savo pareigą šioje valstybėje“, – interviu „Lietuvos ryto“ televizijai teigė A.Kubilius.
Anot jo, mokesčių mokėjimas „tikrai nėra bausmė, kurią premjeras ar finansų ministrė skyrė turtingesniems gyventojams“.
„Jie nėra prasikaltę, bet gali daugiau prisidėti prie viešų problemų sprendimo. Juk niekas kaip bausmės netraktuoja ir progresinių mokesčių, kurie yra daugelyje šalių, netgi kaimyninėje Lenkijoje“, – kalbėjo A.Kubilius.
Anot spaudos, privatūs turto vertintojai ir teismai šiemet turės labai daug darbo – dabartinis prabangių namų vertės nustatymas kelia abejonių tiek patiems savininkams, tiek nekilnojamojo turto rinkos specialistams, todėl prabangių būstų savininkai bandys sumažinti savo turto vertę: jie užplūs privačius vertintojus arba teisybės ieškos teismuose.
Registrų centras skelbia nustatęs prabangių namų vertę, tačiau vertinimu nepatenkinti gyventojai gali skųsti sprendimą. prabangių būstų savininkai prisipažįsta irgi gerai nežinantys turto vertės.
„Pirkau sklypą, pasistačiau namą. Vadinasi, vertė susideda iš sklypo kainos ir statybinių medžiagų, pridėjus ir nusidėvėjimą“, – „Lietuvos rytui“ sakė vieno prabangiausių namų Vilniuje savininkas verslininkas Benas Gudelis.
Registrų centras yra nustatęs, kad Lietuvoje 741 būstas vertas milijono litų ir daugiau. Bet tokiu vertinimu abejoja tiek turtą vertinančios korporacijos „Matininkai“ prezidentas Kęstutis Kristinaitis, tiek kai kurie prabangių būstų turėtojai.