Pasibaigus paskutiniajam iki „Brexito“ pereinamojo laikotarpio pabaigos, kurios data yra gruodžio 31 dieną, pinigų politikos formuotojų posėdžiui, Anglijos bankas teigė esantis pasirengęs imtis „visų reikiamų papildomų veiksmų“, nes koronaviruso pandemija slopina ekonomikos augimą.
Centrinis bankas teigė, kad prasidėjusi vakcinacija „greičiausiai sumažins neigiamą riziką, kurią COVID-19 kelia ekonomikos perspektyvoms“.
„Finansų rinkos visame pasaulyje ir kai kurios įmonių bei vartotojų apklausos rodo teigiamą reakciją į šiuos pokyčius, kurie greičiausiai palaikys būsimą JK ir pasaulio [ekonomikos] veiklą“, – pridūrė bankas eilinio posėdžio protokole.
Nuo kovo mėnesio, kai dėl COVID-19 Didžiojoje Britanijoje buvo įvestas pirmasis karantinas, Anglijos bankas per savo kiekybinio švelninimo programą į rinką įliejo 450 mlrd. svarų.
Pandemija taip pat privertė centrinį banką sumažinti pagrindinę palūkanų normą iki 0,1 procento.
Per pastarąjį dešimtmetį po 2008–2009 metų finansinės krizės ir po 2016 metais įvykusio referendumo dėl „Brexito“ centrinis bankas įliejo į JK ekonomiką šimtus milijardų svarų.
Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier ketvirtadienį pareiškė, kad derybos su Didžiąja Britanija dėl prekybos susitarimo po „Brexito“ tebevyksta.
Terminas, kai Didžioji Britanija paliks ES bendrąją rinką, sueis vos po dviejų savaičių.
Anglijos bankas praėjusią savaitę įspėjo, kad nors JK bankai yra „atsparūs“ „Brexito“ ir koronaviruso keliamai rizikai, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui finansinės institucijos visgi gali susidurti su „sutrikimais“.