Be to, centrinio banko vadovybė nebemano, kad bazinė palūkanų norma šiemet galėtų būti dar sumažinta, nes infliacija šalyje kyla, nurodoma posėdžio protokole.
Tačiau centrinis bankas pagerino Didžiosios Britanijos ekonomikos augimo 2017 metais prognozę.
Taip pat nebuvo pakeistas valstybės obligacijų pirkimo programos biudžetas, kuris tebesudaro 435 mlrd. svarų (537,7 mlrd. JAV dolerių), ir verslo obligacijų pirkimo apimtys, kurios, kaip ir anksčiau, sudaro 10 mlrd. svarų.
Tačiau centrinis bankas pagerino Didžiosios Britanijos ekonomikos augimo 2017 metais prognozę.
Naujausiais banko vertinimais, bendrasis vidaus produktas (BVP) kitąmet padidės 1,4 proc., o ne 0,8 proc., kaip buvo prognozuota anksčiau.
Tačiau ūkio augimo perspektyvas, kurios nuo rugpjūčio mėnesio gerėjo, aptemdė Aukštojo teismo ketvirtadienį priimtas sprendimas, kad ministrė pirmininkė be parlamento pritarimo negali inicijuoti išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) procedūros.
„Aktyvumo ir verslo pasitikėjimo rodikliai, tuoj po referendumo nusileidę į žemus lygius, per tris mėnesius nuo rugpjūčio atsigavo, o preliminarus BVP prieaugio trečiąjį ketvirtį įvertis pranoko lūkesčius“, – rašoma centrinio banko paskelbtame pranešime.
„Šie duomenys rodo, kad aktyvumo artimiausiu laikotarpiu perspektyvos yra geresnės, negu buvo tikėtasi prieš tris mėnesius“, – pažymėjo centrinis bankas, pridūręs, kad namų ūkių išlaidos rugpjūtį augo sparčiau negu tikėtasi, o būsto rinka yra atsparesnė.
Banko posėdžio rezultatai buvo paskelbti praėjus dviem valandoms po to, kai teismas nusprendė, jog Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES procedūros inicijavimą turi patvirtinti parlamentas, o ne vyriausybė.
Anglijos banko vadovas Markas Carney įspėjo, kad šis Aukštojo teismo sprendimas yra viena iš „neapibrėžtumo“, kurį lėmė sprendimas dėl „Brexit“, apraiškų.
Anglijos banko skaičiavimais, šiemet BVP padidės 2,2 proc.
„Tai vienas iš neapibrėžtumo, kuris bus būdingas šiam („Brexit“) procesui, pavyzdžių“, – pareiškė jis spaudos konferencijoje.
„Ir tas neapibrėžtumas daro neigiamą poveikį verslo investicijoms“, – įspėjo centrinio banko vadovas.
Anglijos banko skaičiavimais, šiemet BVP padidės 2,2 proc., kitąmet – 1,4 proc., o 2018 metais – 1,5 procento.
Prieš tai buvo prognozuota, kad BVP padidės 2 proc. 2016 metais, 0,8 proc. 2017 metais ir 1,7 proc. 2018 metais.