Anglijos banko vadovo pareiškimai apie „Brexit“ nusmukdė Europos akcijų indeksus

Anglijos bankui pabloginus makroekonomines prognozes, o jo vadovui Markui Carney pareiškus, kad centrinis bankas net nesvarsto probleminio Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos – vadinamojo „Brexit“ – tikimybės, pagrindiniai Europos akcijų indeksai ketvirtadienį smuko, praneša agentūra „Bloomberg“.
Anglijos banko vadovas Markas Carney
Anglijos banko vadovas Markas Carney / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Bendras didžiausių regiono įmonių akcijų indeksas „Stoxx Europe 600“, trečiadienį pakilęs aukščiausiai nuo 2015 metų rugpjūčio mėnesio, ketvirtadienį smuko 0,5 proc. ir dienos smukimas buvo didžiausias nuo balandžio 18 dienos.

Didžiosios Britanijos FTSE 100 ūgtelėjo 0,1 procento. Tuo tarpu Prancūzijos CAC 40 sumenko 0,3 proc., o Vokietijos DAX – 0,4 procento.

Europos Komisija ketvirtadienį paskelbtose pavasario prognozėse euro zonos ūkio augimo šiais metais prognozę nuo vasarį numatytų 1,6 proc. padidino iki 1,7 procento. 2018 metų augimo prognozė nebuvo pakeista ir Komisija, kaip ir anksčiau, mano, kad bendros valiutos bloko bendrasis vidaus produktas (BVP) kitąmet padidės 1,8 procento.

Europos Komisija ketvirtadienį paskelbtose pavasario prognozėse euro zonos ūkio augimo šiais metais prognozę nuo vasarį numatytų 1,6 proc. padidino iki 1,7 procento.

Tuo tarpu Anglijos bankas šalies BVP augimo šiais metais prognozę nuo 2 proc. sumažino iki 1,9 procento. Tačiau augimo 2018 ir 2019 metais prognozės buvo padidintos po 0,1 procentinio punkto – iki atitinkamai 1,7 ir 1,8 procento. Ketvirtadienį įvykusiame gegužės mėnesio posėdyje centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri sudaro rekordinius vos 0,25 procento.

Ispanijos ir Didžiosios Britanijos ryšio operatorėms „Telefonica“ ir „BT Group“ paskelbus silpnus ketvirčio rezultatus, įmonių akcijų kursai smuko atitinkamai 4 ir 4,5 procento.

Tuo tarpu didžiausio Italijos banko „UniCredit“ akcijos pabrango 3,7 proc., pasklidus žiniai apie tai, kad jo grynasis pelnas pirmąjį ketvirtį pašoko 40 proc. iki 907 mln. eurų ir buvo didesnis negu prognozuota rinkoje.

Prancūzijos bankas „Credit Agricole“ dėl padidėjusio aktyvumo obligacijų rinkoje ir atsigavusios paskolų paklausos savo grynąjį pelną pirmąjį ketvirtį padidino daugiau kaip tris kartus, tačiau jo akcijų kursas smuko 0,9 proc., nes investuotojai abejoja dėl šio pelno augimo tvarumo.

Toliau brangstant naftai, pakilo ir Europos naftos bei dujų įmonių akcijų kursai. Pavyzdžiui, „Royal Dutch Shell“ kapitalizacija išaugo 1 proc., o „Statoil“ – 0,8 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai