Savo valstybinius turto rezervus, daugiausia sudarytus iš aukso, Venesuela pradėjo pardavinėti norėdama ne tik išmokėti skolas, bet ir iš paskutiniųjų bandydama išlaikyti finansavimą socialinėms programoms.
Karakasas neatskleidžia, kiek konkrečiai turi aukso atsargų.
Iš viso nuo šių metų spalio mėnesio iki 2016 m. pabaigos Venesuela turi išmokėti 15,8 mlrd. dolerių siekiančias skolas.
Užsienio rezervuose šalis turi 15,2 mlrd. dolerių, tačiau tik mažiau negu 1 mlrd. dolerių čia yra laikoma grynaisiais pinigais.
Karakasas neatskleidžia, kiek konkrečiai turi aukso atsargų.
„Šalis privalės parduoti dalį savo aukso atsargų norėdama išmokėti skolas. Grynųjų pinigų rezervai yra beveik nuliniai“, – sakė ekonominių tyrimų bendrovės „Capital Economics“ ekonomistas Edwardas Glossopas.
Ši Lotynų Amerikos šalis itin smarkiai priklausoma nuo naftos eksporto, o šios žaliavos kainos šiuo metu yra itin žemos.
Šiuo metu Venesuelos ūkio būklė yra viena iš blogiausių visame pasaulyje, o infliacija šalyje viršija 100 proc. Vietos gyventojai beveik neįperka jokių importinių prekių, nuo šaldytų bulvyčių iki servetėlių.
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) skaičiavimais, Venesuelos ekonomika šiais metais susitrauks apie 10 proc.
Tačiau net ir esant tokiai katastrofiškai ekonomikos būklei, socialistinė Venesuelos valdžia ir toliau subsidijuoja maisto prekių parduotuves ir didina išlaidas socialinėms reikmėms.