Dėl „klastojimo, grobstymo, manipuliavimo, pinigų plovimo (ir) piktnaudžiavimo padėtimi“ iš bankų dingo 926 mlrd. Irako dinarų (654 mln. eurų) , sakoma Sąžiningumo komisijos pranešime.
Numanomas grobstymas vyko Maisano provincijos žemės ūkio banko filiale, taip pat keturiuose banko „Rasheed“ padaliniuose Maisane ir sostinėje Bagdade, pranešė komisija.
Kada buvo įvykdyti šie nusikaltimai, komisija nenurodė, tačiau pavardės nenorėjęs skelbti komisijos pareigūnas sakė, kad tyrimai dėl įtariamos neteisėtos veiklos prasidėjo 2022 metais.
„Bus išduoti orderiai 41 įtariamo asmens suėmimui“ dėl įtariamos neteisėtos veikos, pridūrė pareigūnas.
Komisija skelbia, kad į šį skandalą, prilygstantį „organizuoto sabotažo prieš nacionalinę ekonomiką procesui“, buvo įtraukti banko darbuotojai ir net klientai.
Korupcija veši visuose Irako valstybės lygmenyse, tačiau paprastai į kovos su korupcija tarnybų akiratį patenka viduriniosios grandies vadovai, o ne aukščiausi pareigūnai.
Remiantis pernai paskelbtais oficialiais duomenimis, per du dešimtmečius nuo diktatoriaus Saddamo Husseino nuvertimo 2003 metais iš valstybės iždo dingo gerokai daugiau nei 400 mlrd. JAV dolerių (376 mlrd. eurų).
Pagal organizacijos „Transparency International“ korupcijos suvokimo indeksą Irakas užima 157-ą vietą iš 180 pasaulio šalių.
2019 metų pabaigoje gyventojų nepasitenkinimas korupcija ir su ja susijusio viešųjų paslaugų nykimo paskatino didžiulius protestus prieš režimą šalyje.