Birželį vykusios apklausos duomenimis, visuomenės pasitikėjimas ugniagesiais išlieka panašus antrus metus iš eilės. Pasitikėjimą jais šiemet išreiškė 74 proc. šalies gyventojų (prieš metus – 75 proc.). Per metus labiausiai gyventojų pasitikėjimas augo vaistininkais – 5 proc. punktais iki 50 procentų, taip pat policininkais – 6 proc. punktais iki 46 proc.
„Pasitikėjimas vaistininkais itin išryškėjo COVID-19 pandemijos metu, kai daugelis šalies gyventojų turėjo mažesnes galimybes apsilankyti gydymosi įstaigose. Dažnas dėl nedidelių sveikatos negalavimų kreipdavosi į vaistininkus, kurie gali patarti sveikatos klausimais, parinkti tinkamą nereceptinį vaistą, neretai ir nukreipti pas gydytojus matydami, kad žmogui reikalinga rimtesnė medicininė pagalba“, – komentuoja Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.
Apklausos duomenimis, vaistininkais labiausiai pasitiki mažesnes pajamas gaunantys, gyvenantys rajonų centruose, taip pat jauniausio ir vyriausio amžiaus šalies gyventojai. Būtent pensinio amžiaus atstovai išreiškė didžiausią pasitikėjimą vaistininkais (66,9 proc. respondentų).
„Dažniau vaistinėse besilankantys šalies gyventojai palankiau vertina vaistininkų profesionalumą, gebėjimą patarti negalavimų ar sveikatos prevencijos klausimais. Juo labiau kad vaistinių prieinamumas Lietuvoje yra didelis, plečiasi ir jų teikiamų paslaugų spektras – gyventojai gali ne tik pasikonsultuoti ar įsigyti vaistų, bet ir pasimatuoti kraujospūdį, pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, COVID-19, erkinio encefalito ir kitų virusinių susirgimų“, – sako pašnekovė.
„Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, tarp kitų patikimiausių profesijų atstovų – gydytojai (45 proc. respondentų), pedagogai (28 proc.), kurjeriai (23 proc.), paštininkai (22 proc.), vairuotojai (19 proc.) ir pardavėjai (12 proc.). Vos 7 proc. apklaustų šalies gyventojų nepasitiki nė viena iš išvardintų profesijų.
Birželio 18-28 d. vykusioje apklausoje dalyvavo 1015 Lietuvos gyventojų nuo 18 iki 75 m. amžiaus.