Kad kita recesija prasidės šiais metais, dabar mano kur kas mažiau ekspertų negu vasarį, kai buvo atlikta panaši Nacionalinės verslo ekonomikos asociacijos (NABE) apklausa.
Naujausia NABE apklausa buvo atlikta prieš tai, kai JAV centrinis bankas liepos 31 dieną sumažino bazinę palūkanų normą.
Tačiau tuo metu, kai asociacija vykdė apklausą, FRS jau buvo davusi suprasti, jog ketina sušvelninti savo pinigų politiką.
Kad kita recesija prasidės šiais metais, dabar mano kur kas mažiau ekspertų negu vasarį.
„Apklausos dalyviai mano, jog pinigų politikos krypties pakeitimas prailgins ekonomikos augimo etapą“, – pareiškė NABE prezidentė ir KPMG vyriausioji ekonomistė Constance Hunter.
Kad recesija prasidės šiemet, iš 226 respondentų dabar prognozuoja tik 2 proc., nors vasarį jų dalis siekė 10 proc., pranešė asociacija.
Tačiau „ekonomistai neturėjo vieningos nuomonės, ar nuosmukis prasidės 2020, ar 2021 metais“, pažymėjo C.Hunter apklausos rezultatų suvestinėje, iš kurios matyti, jog kitąmet recesija prognozuoja 38 proc. apklaustųjų, o 2021 metais – 34 procentai.
Apklausa taip pat parodė, jog 46 proc. respondentų mano, kad FRS bazinę palūkanų normą šiemet sumažins dar bent vieną kartą, o maždaug trečdalis apklaustųjų spėja, kad ji šiemet nebebus keičiama.
Galimybę, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo prekybos karai bus taikiai užbaigti, ekonomistai vertina skeptiškai, nors 64 proc. sako, jog „gali būti sudarytas paviršutiniškas susitarimas“, pažymėjo NABE.
D.Trumpui vis kritikuojant JAV centrinį banką, NABE apklausa parodė, jog ekonomistai yra susirūpinę dėl tokio elgesio poveikio: 55 proc. respondentų pažymėjo, kad prezidento pastabos nedaro poveikio FRS sprendimams, tačiau „pakerta visuomenės pasitikėjimą centriniu banku“.