Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Apklausa: rusams trūksta pinigų drabužiams ir maistui

Beveik 38 proc. rusų neišgali nusipirkti būtiniausių produktų ir prekių. O kas ketvirta šeima per praėjusius tris mėnesius negalėjo susimokėti už komunalines paslaugas.
Rusijos rubliai
Rusijos rubliai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aukštosios ekonomikos mokyklos atlikta apklausa atskleidė, kad Rusijoje ir toliau auga skurdo lygis. Savo materialinę padėtį kaip „blogą“ ar „labai blogą“ vertina beveik ketvirtadalis (23 proc.) apklaustų žmonių, o tai yra trimis procentiniais punktais daugiau nei šių metų gegužę.

O šeimų, kurios savo materialinę padėtį vertina „gerai“, procentinė dalis sumažėjo dviem procentiniais punktais iki 15 proc.

29 proc. respondentų sakė, kad išgali nusipirkti tik maisto produktų. 8 proc. sakė, kad stinga pinigų ne tik drabužiams, „bet net ir maistui“. Kas ketvirta šeima sakė, kad dėl finansinių problemų per pastaruosius tris mėnesius neišgalėjo susimokėti už komunalines paslaugas. 17 proc. negalėjo nusipirkti vaistų.

Gerokai liūdnesnė padėtis yra kaimo vietovėse, kur dėl pinigų trūkumo pagrindiniams produktams ir prekėms skundė beveik pusė (44 proc.) žmonių. jų dalis padidėjo keturiais procentiniais punktais.

Itin smarkiai pablogėjo daugiavaikių šeimų (penki asmenys ir daugiau šeimoje) padėtis. Apklausa rodo, kad rugpjūtį 34 proc. tokių šeimų sakė, kad negali sau leisti būtiniausių produktų ir drabužių. Rugsėjį tokių šeimų dalis siekė jau 43 proc.

Itin sunkiai verčiasi pensininkai. Šioje grupėje besiskundžiančių finansine padėtimi dalis metus išaugo 1,2 karto. Rugsėjį jų buvo 38 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos