„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Apklausa: smulkios ir vidutinės įmonės antrąjį pusmetį tikisi stabilumo

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai mano, kad antrasis šių metų pusmetis turėtų būti ramus bei stabilus, o dalis jų į antrąją 2023 metų pusę žvelgia su atsargiu optimizmu, rodo naujausia apklausa.
Turgaus prekyba
Turgaus prekyba / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Medicinos banko užsakymu atlikta apklausos duomenimis, 50 proc. įmonių vadovų mano, kad liepą-gruodį jų pajamos liks to paties lygio, kaip ir pirmąjį metų pusmetį, 40 proc. verslų tikėjosi, kad ir pelno pavyks uždirbti tiek pat.

Daugiau kaip trečdalis, arba 35 proc. verslininkų mano, kad antroje metų pusėje jiems pavyks padidinti pajamas, 15 proc. neatmetė, kad jos gali sumažėti. 26 proc. prognozuoja, kad antrąjį pusmetį įmonių pelnas išaugs, 24 proc. – sumažės.

Medicinos banko Komercijos departamento direktorius Julius Ivaška sako, kad Lietuvos verslo nuotaikos yra nuosaikiai optimistinės ir atspindi dabartinę situaciją.

„Centriniai bankai aktyviai stengiasi vėsinti įkaitusias ekonomikas, tai tiesiogiai veikia verslų pasitikėjimą ekonomika bei plėtros planus, skatina konservatyviau vertinti vartotojų poreikius. Lietuvoje dalis įmonių spaudimo jau nebeatlaiko – tai rodo mažinamos veiklos apimtys ir dalies darbo vietų atsisakymas. Vis dėlto, nors palūkanos kyla, o ekonomikos prognozės tampa vis atsargesnės, verslai situaciją linkę vertinti subjektyviai: dalis jau patys spėjo pajusti ekonomikos lėtėjimą“, – pranešime sakė J. Ivaška.

Vertinant investicijų planus beveik trečdalis (32 proc.) šalies smulkaus ir vidutinio verslo atstovų tvirtino, kad antrąjį pusmetį į verslo plėtrą išvis neinvestuos, o trečdalis išlaikys stabilų investicijų srautą. Dar 28 proc. planavo, kad investicijos augs, o 7 proc. – gali sumažėti.

Tyrimo duomenimis, 73 proc. smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų planavo, jog liepą-gruodį jų įsteigtų darbo vietų skaičius nesikeis, 18 proc. įmonių nusiteikę ieškoti daugiau darbuotojų, o 9 proc. bendrovių gali mažinti darbo vietų skaičių.

„Spinter tyrimų“ apklausoje kovo 27-balandžio 12 dienomis dalyvavo 206 smulkių ir vidutinių įmonių vadovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“